Velký přehled investičních certifikátů

Velký přehled investičních certifikátů

Zatímco jedni na ně nedají dopustit, druzí nevědí, co si mají pod pojmem investiční certifikát vůbec představit. Jedná se přitom o investiční nástroj, který je oblíbený u drobných i institucionálních investorů. Víte proč?

Přečíst

První oceňují nízký minimální vklad a zajímavý výnos, druzí především flexibilitu investice. Minimální výše investice u certifikátů společnosti CYRRUS je 100 000 korun, takže šanci na atraktivní zhodnocení svých finančních prostředků má většina populace.

Potenciální výnos investičních certifikátů je násobně vyšší než u standardních bankovních produktů. Jedná se však stále o investici, takže musíte počítat i s určitým rizikem. Nabídka investičních certifikátů na trhu je opravdu bohatá, je tedy jen na vás, vybrat si certifikát s výnosově-rizikovým profilem, který vám bude vyhovovat.

Kdo vám poradí s výběrem?

Paradoxně je to však právě pestrá nabídka, která často rozhodování investorům znesnadňuje. Jaký typ certifikátu máte nakoupit, abyste vydělali? Jak je možné, že je ten certifikát tak výhodný? Jaké budou poplatky spojené s investicí? S výběrem vhodného investičního nástroje se obracejte vždy na makléře, ne na bankéře. Bankéř zná bankovní produkty, ale na burze cenných papírů neobchoduje. Zuby si také nenecháte opravit u ševce.

I když mají mnozí lidé a především ti, kteří investují poprvé, o makléřích značně zkreslené představy, jedná se o burzovní specialisty, kteří jsou navíc pod přísným dohledem. Jejich práci hlídají nejen kontrolní orgány obchodníků s cennými papíry, ale také ČNB. I mezi makléři je samozřejmě velký rozdíl, proto se vyplatí mít přehled o dostupných nástrojích a případné nesrovnalosti s makléřem okamžitě konzultovat.

Jaké typy investičních certifikátů máte k dispozici?

U jednotlivých investičních certifikátů musíte vždy plně porozumět nastaveným podmínkám, které určuje emitent certifikátu. Na veškeré nejasnosti se ptejte svého makléře. Pokud chcete získat všeobecný přehled o fungování certifikátů, zjistěte, jak fungují konkrétní typy.

Typ certifikátu většinou upřesňuje funkci, míru rizika a způsob výplaty výnosu u dané skupiny certifikátů. Pokud už dle názvu certifikátu poznáte, že spadá do rizikovější kategorie, než hledáte, nemusíte ztrácet čas studováním jeho podmínek.

Typy investičních certifikátů

Garantovaný certifikát

Jedná se o „nejbezpečnější“ certifikát, určený především pro konzervativní investory. Podkladové aktivum certifikátu je vybráno s ohledem na nízkou volatilitu a výnos, který má potenciál překonat inflaci a úročení bankovních produktů.

Diskontovaný certifikát Tento certifikát patří do střední až vyšší rizikové kategorie. Investor nakupuje podkladové aktivum tohoto certifikátu se slevou oproti jeho aktuální tržní ceně, což vytváří určitý bezpečnostní polštář. Maximální výplata plynoucí z certifikátu je však omezena.
Outperformance certifikát Certifikát z vyšší rizikové kategorie, který umožňuje využít výhody finanční páky jen při pozitivním vývoji ceny podkladového aktiva. Na negativním vývoji ceny podkladového aktiva však investor participuje 1:1.
Bonus certifikát Tento certifikát využijí investoři, kteří se obávají krátkodobého poklesu ceny podkladového aktiva (většinou akcií), ale přesto se chtějí podílet na pozdějším růstu jeho ceny. Investor se vzdává nároku na dividendu a získá bezpečnostní polštář v určené výši.
Twin-win certifikát Certifikát s vyšší rizikovostí, který umožňuje investorovi participovat jak ve směru dlouhé pozice, tak ve směru krátké pozice (očekávaný pokles ceny podkladového aktiva) do předem určené úrovně bariéry.
Knock-out certifikát Strukturovaný produkt s vyšší rizikovostí, který využívá finanční páku a umožňuje tak investorovi násobně vyšší participaci na vývoji ceny podkladového aktiva. Součástí je knock-out bariéra, při jejímž dosažení dojde k ukončení obchodu a vypořádání obchodu.

 

Investiční certifikáty v nabídce CYRRUS

Snažíme se našim klientům pravidelně nabízet dostatek nových investičních certifikátů s různým výnosově-rizikovým profilem. Jejich aktuální přehled najdete na našem webu. Pokud jste si z aktuální nabídky nevybrali, máme pro vás snadné řešení. Mějte neustálý přehled o nových certifikátech společnosti CYRRUS - nechejte si pravidelně zasílat informace přímo do e-mailu.

Kromě krátkodobých nabídek certifikátů můžete využít také náš aktivně spravovaný certifikát CYRRUS DIVIDEND INDEX CZK. Jeho cena se odvíjí od koše podkladových akcií více než 20 stabilních firem ze světa i ČR. Jeho aktuální výkon můžete sledovat na webu topcertifikaty.cz.

Aktuální certifikáty v nabídce

CYRRUS ACTIVE INDEX CZK
CYRRUS ACTIVE INDEX CZK
Chcete si pořídit diverzifikované investiční portfolio jedinou investicí? S novým certifikátem CYRRUS ACTIVE INDEX CZK je to možné. ...
CYRRUS DIVIDEND INDEX CZK
CYRRUS DIVIDEND INDEX CZK
Hledáte výhodnou investici? Máme pro vás tento unikátní certifikát, který umožňuje investorovi participaci na vývoji dynamického portfolia blue-chi...

Mohlo by vás zajímat

Vozy budoucnosti? Elektromobily
Vozy budoucnosti? Elektromobily
Zpomalování ekonomiky v Evropě se projevilo i v automobilovém sektoru. Nejen evropský prodej automobilů zaznamenává určitý pozvolný pokles. Jednotl...
Komentář makléře: nadějné vyhlídky 2020
Komentář makléře: nadějné vyhlídky 2020
Evropské i americké indexy za sebou mají velmi úspěšný rok 2019 a i vstup do nového roku se poměrně vydařil. Akcie na obou stranách Atlantiku překo...
Hlavně pozitivně?! Jaké jsou výhledy akciových trhů?
Hlavně pozitivně?! Jaké jsou výhledy akciových trhů?
Dění na akciových trzích v roce 2019 bylo do značné míry ovlivněno výprodeji na konci roku 2018. V loňském roce akciové trhy zvrátily pro...
Komentář makléře: „Show must go on“
Komentář makléře: „Show must go on“
Blíží se konec roku a nastává čas bilancovat letošní rok a pokusit se podívat na ten následující. Na samém začátku jsme byli svědky pokračování pro...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.