CYRRUS Pravidelko

CYRRUS Pravidelko

 

I po malých částkách lze dojít k ambicióznímu cíli. Představujeme ideální řešení pro ty, kteří nikam nespěchají, ale uvědomují si, že začít brzy pravidelně investovat se v budoucnu mnohonásobně vyplatí. Splňte si sny o bydlení, zajistěte vaše děti a buďte zajištěni v případě neočekávaných událostí. 

CYRRUS Pravidelko

Jak probíhá pravidelné investování s CYRRUS v praxi?

  1. Poptáte u nás službu a sejdete se s naším investičním makléřem. S ním domluvíte částku a časový horizont. Od toho se odvíjí výše měsíční splátky.

  2. Doporučujeme pravidelně investovat alespoň 1 000 Kč měsíčně po dobu 5 let. Tím snížíte vliv kolísání trhu. Rozhodnutí o výši částky je ale na vás.

  3. Poté pravidelně jednou měsíčně posíláte předem stanovenou částku. Ta může být  například 1 000 Kč, ale i významně vyšší.

  4. Služba je flexibilní. Pokud nemůžete smluvenou částku nějaký měsíc poslat, nemusíte. Nejste ničím vázáni. Zároveň, pokud se vám naskytne možnost, můžete poslat částku větší.

  5. Portfolio roste a vy můžete sledovat výsledky ve VIP sekci.

Více o investici do ETF

Popisy jednotlivých ETF, výnosy a všechno důležité o investici s CYRRUS si přečtete v naší brožuře.

Do čeho přesně investujete?

Do ETF (exchange traded funds neboli burzovně obchodované otevřené fondy), které jsou vhodné hlavně pro drobné investory. S investicí do ETF nenakupujete jednotlivé akcie, ale celý koš akcií, který je daný tím, jaký index ETF kopíruje. ETF se nesnaží překonat výkonnost indexu, ale co nejtěsněji jej kopírovat. Výnos tak odpovídá trhu. Jelikož ETF nejsou řízené portfolio manažerem, ale trhem jako takovým, jsou nízkonákladové a mohou přinášet vyšší výnosy než aktivně spravované fondy.

Jaký je očekávaný výnos?

Jestli chcete zjistit, jaký výnos můžete očekávat, je nutné podívat se do minulosti. Na akciových trzích se nejčastěji pracuje s daty z USA, konkrétně s indexem S&P 500 (Standard & Poor’s 500). Jedná se o historický průměrný dlouhodobý výnos, který se liší podle toho, z jak dlouhého časového horizontu na něj nahlížíme. Je nutné ale připomenout, že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. 

Zobrazit celý disclaimer

Dva způsoby pravidelného investování

 

Pokud se o investování nechcete vůbec starat, pak pro vás máme jednoduchou, efektivní a konzervativní strategii, kde se portfolio optimalizuje samo dle předem daných pravidel.  Konkrétně se jedná o tyto tři ETF fondy:

První z nich (iShares MSCI World ETF) je zaměřený na vyspělé země, jako jsou Spojené státy, Japonsko, Velká Británie a Německo, a jeho pětiletý výnos je 79,65 %

Druhý (iShares Core MSCI Emerging Markets ETF) obsahuje východní společnosti z Číny, Jižní Koreje, Indie a jeho pětiletá výkonnost je 37,86 %.

Poslední ETF (iPath Bloomberg Commodity Index Total Return ETN) je zaměřený na komodity jako je káva, cukr, ropa, zemní plyn, drahé kovy a další. Jeho pětiletý výnos je 18,84 %.

Pokud chcete mít nad portfoliem kontrolu, pak si můžete nastavit preferované ETF (například dle sektorů). Zajímají vás americké nebo evropské akcie? Jste fanda technologií, kybernetické bezpečnosti nebo zdravotnictví? Nebo dáváte přednost dluhopisům? Pak vás určitě potěšíme. U nás můžete vybírat z opravdu různorodé nabídky. Pokud jsme vás zaujali, rozklikněte si odkaz a dozvíte se, která konkretní ETF máme v nabídce.

Případně si můžete prostudovat klíčové informace pro investory pro jednotlivá ETF: Globální akcie, Americké akcie, Evropské akcie, Akcie rozvojových zemí, Komodity, Globální korporátní dluhopisyStátní dluhopisy, ESG (společensky odpovědné firmy), Američtí giganti, Zelená energie, Malé firmy (small cap), Inovativní zdravotnictví, Digitalizace, Kybernetická bezpečnost, Fintech, Vodohospodářství, Spotřební zboží, Americké vládní dluhopisy.

Zobrazit celý disclaimer

Založte si pravidelné investování 3v1

Založte si pravidelné investování SMART ETF

 

Jaké jsou výhody investování do ETF?

Poslechněte si krátké video s vysvětlením od našeho investičního makléře Filipa Stropka.

 
Zobrazit celý disclaimer

Vyzkoušejte si investiční kalkulačku

Zvolte dobu, po kterou zamýšlíte pravidelně investovat a výši vkladů. Kalkulačka vám následně ukáže, na jak velkou částku se v budoucnu můžete těšit.

A jaké vás čekají poplatky, když se rozhodnete investovat s CYRRUS? Je to jednoduché. V případě, že se rozhodnete pro variantu 3v1 zaplatíte pouze poplatek 3 % z cílové částky na začátku investice. Pokud zvolíte variantu SMART ETF, kdy si vybíráte mezi jednotlivými ETF, čeká vás ještě poplatek za správu účtu 1,5 %. Jsme plně transparentní. S námi vás nic nepřekvapí. Jsme CYRRUS.

Máte otázky? Vyplňte formulář a ozveme se vám

Odesláním formuláře budeme zpracovávat vaše osobní údaje pro účel vyřízení vaší žádosti. Více informací o způsobu zpracování osobních údajů najdete zde.