Pandemie končí, Microsoft zůstává

V průběhu uplynulého roku se celý svět přesunul do online prostředí a je velmi pravděpodobné, že tam ještě chvíli zůstane. Počítače dnes využíváme každý den a už si bez nich nedokážeme náš život představit. Z této situace těžily a budou těžit softwarové firmy. A největším hráčem v této oblasti není nikdo jiný než americká společnost Microsoft.

Proč ale akcie koupit zrovna teď?

Mnoho investorů volí za aktuální situace cyklické akcie – tedy ty, které mají tendenci posilovat v době ekonomického oživení a růstu. Technologické firmy se i přesto, že neustále dynamicky rostou a dosahují obrovských zisků, dostaly mírně do pozadí. Za aktuální situace však můžou právě velké technologické firmy fungovat jako jakýsi bezpečný přístav.

 

Microsoft jako softwarový gigant

Dlouhodobě se mu Microsoftu daří expandovat ve všech segmentech svého podnikání. Růst v letošním roce bude zajišťovat zejména firemní klientela a cloudové služby. Stále pokračující digitalizace a přesunutí téměř veškerých aktivit do online světa dlouhodobě firmu podporuje, díky čemuž mohou růst firmě tržby a zisky. A to jsou ukazatele, kterých si investoři cení, a projevuje se to také na vývoji akcií firmy.

Ještě pochybujete, jestli je Microsoft správnou volbou pro rozšíření vašeho investičního portfolia?
 

Zobrazit celý disclaimer
Dychtíte po detailech?

Dychtíte po detailech?

Kompletní investiční tip s veškerými podklady naleznete uvnitř.

Otevřít pdf
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.