Jak obchodovat na burze ve 4 krocích?

Obchodovat na burze cenných papírů nemůžete ihned. Nejprve musíte najít správného brokera, skrze kterého budete na burze investovat. I brokeři mají však své povinnosti, které musejí před začátkem spolupráce splnit, což samozřejmě začátek samotného investování prodlužuje. Když už se však na burzu skrze obchodníka s cennými papíry dostanete, jak správně obchodovat?

Začít obchodovat na burze cenných papírů nelze během pár hodin. Nejprve musejí být splněny zákonné povinnosti a peníze určené k investici převedeny na účet vybraného brokera. Pokud již obchodujete na burze cenných papírů, přečtěte si náš článek Kde hledat ověřené informace z finančních trhů. Pokud stále ještě nikde neinvestujete, čtěte dále a zjistěte, jak s obchodovváním na burze začít.

Učte se od zkušených obchodníků

Nejdříve byste měli věnovat pečlivou pozornost výběru spolehlivého brokera, který má přístup na atraktivní burzy cenných papírů. Pozornost také věnujte poplatkům a službám jednotlivých brokerů. Pokud nejste zkušený investor, potřebujete informace, kam a kdy máte investovat.
Co dělat, než začnete investovat?

S tím JAK obchodovat na burze vám pomůže makléř

Jakmile vyberete správného brokera, je načase setkat se s makléřem či jiným zaměstnancem obchodníka s cennými papíry. Než začnete obchodovat, musí broker zjistit váš investiční profil, který určí mimo jiné váš vztah k riziku, očekávaný výnos a vhodné investiční nástroje. Makléř vám samozřejmě zodpoví všechny případné dotazy.

Komisionářská smlouva bez závazků

Pokud se rozhodnete investovat, musíte s brokerem uzavřít komisionářskou smlouvu, která vám umožní využívat jeho služby na burze cenných papírů. Po podpisu smlouvy spolu s makléřem sestavíte investiční portfolio a převedete peníze určené k investování na klientský účet.

Informace o investičních příležitostech

Ideální je, pokud váš broker zajišťuje součinnost při obchodování a pravidelně vás informuje o nových investičních příležitostech a hrozících rizicích. Můžete se tak včas rozhodnout, jaké cenné papíry chcete nakoupit a jaké rychle prodat. Makléř uzavře jen ty obchody, které mu osobně potvrdíte.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.