Phoenix certifikáty

Rádi byste získali část výnosu už v průběhu investice? Pak jsou pro vás vhodnou volbou phoenix certifikáty, které umožňují při splnění podmínek získat pravidelně vyplácené kupóny. Rozhodující pro výplatu kupónu i splacení celé jistiny je výše bariéry, která nesmí být proražena žádnou z podkladových akcií. U phoenix certifikátů také může dojít k předčasnému splacení, tzv. autocall.

Co to tedy znamená pro vaši investici? Jednoduše řečeno, bariéra u phoenix certifikátů znamená procentuální úroveň z počáteční hodnoty, pod kterou nesmí klesnout hodnota žádné z akcií, aby investice probíhala k vaší spokojenosti. Zároveň je bariéra ochranou vložených finančních prostředků - pokud žádná z akcií neprorazí bariéru, nastavenou například v úrovni 65 %, pak dostanete zpět 100 % vložených prostředků. 

Výnos z phoenix certifikátů získává investor průběžně prostřednictvím pravidelně vyplácených kupónů. Kupóny mají předem určenou výši a jsou vypláceny ke stanovenému datu.

Výhody investice:

Nevýhody investice:

Možnost pravidelné výplaty kupónů

Omezená výše výnosu

Ochrana vkladu při neproražené bariéře v Den finálního ocenění

 

Šance na zpětnou výplatu kupónů

 

 

Proč investovat do phoenix certifikátů?

Velkou výhodou phoenix certifikátů je, že proražení bariéry má důsledky pro výplatu kupónů, respektive vkladu, jen v předem stanovené termíny, tzv. Rozhodné dny pro výplatu kupónů a Den finálního ocenění pro výplatu vkladu. V případě kupónů dokonce obdržíte nevyplacené kupóny zpětně, jestliže se podkladové akcie, které dříve prorazily bariéru dostanou v některý z následujících Rozhodných dnů pro výplatu kupónu zpět nad její úroveň. Proto jsou tyto certifikáty označovány phoenix.

U phoenix certifikátů také počítejte s možností automatického ukončení investice, tzv. Autocall. K tomu dojde v případě, že je hodnota všech podkladových akcií v Rozhodný den pro Autocall rovna nebo vyšší než jejich původní hodnota. Autocall však nikdy neproběhne dříve než minimálně první Rozhodný den pro výplatu kupónu, takže nepříjdete o šanci na zajímavý výnos.

Zaujaly vás phoenix certifikáty? Prohlédněte si aktuální nabídku CYRRUS certifikátů a v případě zájmu nám neváhejte zavolat či napsat.

U phoenix certifikátů můžete získat nevyplacené kupóny i zpětně, stačí, když hodnota všech podkladových akcií bude v další Rozhodný den nad úrovní bariéry.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.