Outperformance certifikáty

Zajímá vás, jak fungují tzv. outperformance certifikáty? Základní princip je celkem jednoduchý - při pozitivním vývoji ceny podkladového aktiva, nejčastěji akcie, můžete získat kapitálový výnos posílený pákovým efektem. Můžete tedy vydělat více, než kdyby jste investovali do samotného podkladového aktiva. Participace investora na pozitivním vývoji aktiva je zpravidla však omezena úrovní cap.

Investice do outperformance certifikátů jsou lákavé především s ohledem na vysoký potenciální výnos, který je umocněn využitím finanční páky při pozitivním vývoji investice. Investice však patří k těm rizikovějším, především z důvodu chybějící ochrany kapitálu. Jako investor můžete získat nadstandardní kapitálový výnos, pokud cena podkladového aktiva roste, ale v případě poklesu ceny aktiva se plně podílíte na ztrátě.

Výhody investice:

Nevýhody investice:

V základu neomezený výnos

Bez ochrany kapitálu

Nadproporcionální kapitálový výnos při pozitivním vývoji

Investor neobdrží dividendy

 

Rozšiřte své investiční portfolio

Zaujaly vás outperformance certifikáty? V CYRRUS pro vás pravidelně připravujeme výhodné outperformance certifikáty světoznámých firem, jako jsou například: Apple, Amazon, Continental, Daimler ad. Průměrný potenciální výnos outperformance certifikátů je více než 15 % ročně. Prohlédněte si aktuální nabídku investičních certifikátů a v případě zájmu o investování nás neváhejte kontaktovat.

Pro emisi outperformance certifikátu je žádoucí vysoká implikovaná dividenda podkladového aktiva a jeho nízká implikovaná volatilita.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.