Ostatní deriváty

Další termínované obchody, například futures, warranty, forwardy, swapy a opce.

Jedná se o investiční a zajišťovací nástroje, díky kterým máte právo, nebo dokonce povinnost uzavřít konkrétní obchody v budoucnu za dnes dohodnutých podmínek. Nákupem těchto derivátů spekulujete na budoucí cenu cenných papírů, komodit a jiných podkladových aktiv zpravidla obchodovaných na burze. Při obchodování s těmito produkty využíváte finanční páky. Také proto potřebujete při obchodování s deriváty zkušeného partnera, v CYRRUS vám rádi pomůžeme.

Výhody investice: Zápory investice:

Nižší minimální investice

Vysoké riziko

Vysoký potenciální výnos

 

Možnost spekulace i zajištění v obou směrech se stejnými náklady

 

O obchodování s deriváty

Obchodování s deriváty je určeno zkušeným investorům, kteří vědí, jak fungují termínované obchody a jaká jsou jejich rizika. Při investování do futures, warrantů a dalších derivátů je využívána finanční páka, která umožňuje vysoký potenciální výnos, ale také může mít za následek ztrátu celé investice.

Termínované obchody lze využít i k zajištění investice, tzv. hedgingu, při kterém investor minimalizuje rizika za cenu dobrovolného snížení svého potenciálního výnosu z investice. Deriváty jsou často využívány ke spekulacím ohledně směru vývoje ceny podkladového aktiva jak retailovými, tak i velkými institucionálními investory. Využijte s CYRRUS deriváty v rámci svého investičního portfolia ve svůj prospěch.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.