Komodity

Suroviny a produkty, se kterými se na finančních trzích obchoduje v předem stanovené kvalitě a ceně za kontrakt.

K investici do komodit můžete přistoupit několika způsoby. Prvním a zdánlivě nejjednodušším způsobem je investice prostřednictvím futures kontraktů. Dalšími nástroji, pomocí kterých můžete investovat do komodit, jsou také akcie firem, které těží, pěstují nebo zpracovávají konkrétní typy komodit. Do některých komodit můžete investovat i prostřednictvím investičních certifikátů a ETC. Komodity jako třídu aktiv využijete ve svém portfoliu především pro jeho diverzifikaci a snížení celkové volatility. Využijte komodity ve svůj prospěch s pomocí CYRRUS.

Výhody investice: Zápory investice:

Neomezený potenciální výnos

Vyšší rizikovost některých komodit

Možnost diverzifikace portfolia

Rozdílné fundamentální faktory pro každou komoditu

O obchodování s komoditami

S komoditami lze obchodovat několika způsoby. První možností jsou přímé investice, které se využívají především u drahých kovů a drahokamů. Takové obchody jsou však značně nevýhodné s ohledem na výši transakčních nákladů, časté prémium nad burzovní cenu a také náklady na zabezpečení investice. Mnohem běžnější je nákup komoditních akcií, tedy akcií firem úzce spojených s konkrétní surovinou či produktem. Existují také fondy, které se specializují na obchodování s komoditami.

Poslední možností je obchodování s futures kontrakty. Jedná se o termínované kontrakty, takže především dlouhodobé investování skrze tyto nástroje je komplikováno nesouladem spotové a termínované ceny podkladového aktiva. Vzhledem k těmto komplikacím jsou tyto obchody doménou spíše zkušených spekulantů než obezřetných investorů.

Obchodování s komoditami může být značně rizikové, proto by jej měli využívat zkušení investoři. Svou roli hrají nejen politické faktory, ale i množství zásob a v některých případech počasí. Faktorů, které mohou ovlivnit cenu komodit, je nespočet, proto se vyplatí investovat do komodit s pomocí zkušeného obchodníka.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.