ETF

Akciové fondy, které jsou obchodované na burze. Slouží především k diverzifikaci investičního portfolia. Často jsou tematicky nebo sektorově zaměřené.

Investice do ETF jsou dnes poměrně populární. Jedná se o burzovně obchodované fondy. Jako investor získáte akcii fondu, jejímž podkladovým aktivem jsou jiné akcie, například u indexových ETF jsou to akcie zařazené do daného burzovního indexu. V takovém případě poskytuje ETF expozici vývoji ceny podkladového indexu.

Výhody investice: Zápory investice:

Vysoká likvidita

Měnové riziko

Diverzifikace

Při nižším investovaném objemu vysoké poplatky

Nízké poplatky při vyšším investovaném objemu

 

O obchodování s ETF

Burzovně obchodované fondy – ETF – jsou vhodným investičním nástrojem k diverzifikaci portfolia. Akcie ETF jsou zpravidla denominovány v některé ze světových rezervních měn, většinou v USD nebo v EUR. Žádný ETF není denominován v českých korunách, což s sebou nese měnové riziko pro investory.

Likvidita ETF bývá zpravidla vysoká, zejména u indexových ETF zaměřených na hlavní světové indexy. Některé fondy navíc vyplácejí akcionářům dividendy. I u ETF musíte počítat s tržním rizikem, neboť tržní cena akcií fondu je závislá na tržní ceně podkladových aktiv. Vyberte si správný ETF a začleňte jej do svého portfolia, v CYRRUS vám s investicí rádi pomůžeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.