Akcie

Akcie jsou základním investičním nástrojem při obchodování na burzách po celém světě. Každý investor chce vědět, jak obchodovat s akciemi a jak co nejlépe zhodnotit své peníze. Mnozí sledují pouze aktuální cenu akcií, a to je velká chyba. Cenu cenných papírů totiž ovlivňuje spousta faktorů, s nimiž vás seznámíme níže.

Víte, že většina našich investičních certifikátů využívá jako podkladové aktivum akcii nebo koš více akcií? I investice do certifikátu je tedy způsob, jak můžete obchodovat s akciemi.

Investice do akcií jsou základem obchodování na burzách po celém světě. Ale jak obchodovat s akciemi úspěšně? Mnoho investičních nástrojů je navázáno na podkladové akcie, od nichž se odvíjí tržní cena těchto nástrojů. Investováním do akcií získáte nejen hlasovací a majetková práva v akciové společnosti, která akcie vydala, ale máte právo podílet se také na vypláceném zisku společnosti. To však většinou neplatí pro strukturované produkty, kde jsou akcie pouze podkladovými aktivy. Využijte služeb CYRRUS a zjistěte, jak obchodovat s akciemi chytře.
 

Výhody investice:

Zápory investice:

Neomezený potenciální výnos

Vyšší riziko

Široké spektrum akcií

Nutnost podrobné analýzy a neustálého sledování

Dobrá likvidita

 

Jak obchodovat s AKCIEMI

Prostřednictvím akcií můžete investovat do řady významných světových i českých společností. Akcie představují cenný papír vydávaný akciovou společností, s nímž jsou spojena určitá práva, zejména hlasovací nebo majetková práva. Pokud akciová společnost vyplácí dividendu, pak máte jako akcionář právo na výplatu svého podílu na zisku.

Další potenciální příjem pro vás plyne z prodeje akcií. Jako investor můžete nakoupit akcie společnosti, u které předpokládáte, že její hodnota vzroste, a tím pádem se zvedne i cena akcií. Pokud akcie prodáte ve správný čas, můžete výrazně profitovat z rozdílu ceny akcií v době nákupu a prodeje.

S obchodováním s akciemi se však pojí také řada rizik. Největším z nich je tržní riziko. Pokud investujete do akcií jediné společnosti, je vaše portfolio vysoce rizikové. Ohrožuje jej nejen aktuální situace na celém trhu, ale především dění v konkrétní společnosti. Diverzifikujte své investiční portfolio a nevystavujte své finanční prostředky nadměrnému riziku.V CYRRUS vám poradíme, jak obchodovat s akciemi. Využít k tomu můžete třeba naše investiční certifikáty.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.