Píše se o nás

RSS

Píše se o nás

20. 3. 2020

Koruna prudce zeslábla jak k euru, tak k dolaru. Centrální banka bude muset zvažovat klady a zápory

Mimořádně bouřlivý byl uplynulý týden pro českou měnu a nejisté časy ji pravděpodobně čekají dál. Minulý pátek uzavírala na 26,18 koruny k euru a na 23,65 koruny za dolar. O týden později je vše jinak: čtvrtek končil na 27,62 k euru a 25,82 k dolaru. Prudké oslabení koruny může podle analytiků pomoci oživit ekonomickou aktivitu českého hospodářství: exportérům pomůže přežít nejhorší časy. Běžní občané pak nejspíš dříve či později začnou celou situaci pociťovat v podobě vyšších cen zboží z dovozu. Další vývoj měny bude také pozorně sledovat Česká národní banka, která má silný nástroj na její „usměrnění“. Celý článek si můžete přečíst na webu ČT24 zde.

Více...
19. 3. 2020

DEBATA Jana Macháčka: Dopady koronavirové krize zatím nelze změřit

Bankovnictví je nyní zdravější a robustnější než před rokem 2008. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Bude letošní koronavirová krize horší než ta v roce 2008? Odpovědi včetně komentáře portfolio manažera Tomáše Pfeilera najdete na webu Lidových novin zde.

Více...
19. 3. 2020

ECB přišla s monetární bazukou / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 16. 3. 202

Minulý čtvrtek Christine Lagardeová trhy zklamala. Evropská centrální banka se nevydala se sazbami hlouběji do záporu a zároveň nedošlo k až tak výrazné úpravě programu nákupu aktiv. Za necelý týden si však bývalá šéfka MMF napravila reputaci, když schválila agresivní monetární balíček. Celý článek včetně komentáře portfolio manažera Tomáše Pfeilera najdete na webu kurzy.cz zde.

Více...
19. 3. 2020

Kurzy akcií bank padají, za měsíc klesly až o polovinu. Dolů je stahuje možnost pozastavení výplaty dividend

Utlumování ekonomické aktivity a strach z koronaviru doléhají nepříznivě také na akcie bank obchodovaných na pražské burze. Cenné papíry rakouské Erste se za poslední měsíc propadly téměř o polovinu. V případě Komerční banky a Monety Money Bank se jedná o pokles zhruba o 40 procent. O desítky procent ale padají kurzy bankovních akcií i jinde v Evropě a také v USA. Celý článek včetně komentáře portfolio manažera CYRRUS Tomáše Pfeilera najdete na webu Hospodářských novin zde.

Více...
18. 3. 2020

Evropské i americké akcie obnovily pokles, převažují obavy z šíření viru

Akcie na evropských trzích ve středu obnovily pokles a obchodování uzavřely na nejnižší úrovni za téměř sedm let. Mezi investory převládají obavy z dalšího šíření nového koronaviru a jeho dopadů na ekonomiku. Vlády jednotlivých zemí sice postupně organizují soubory opatření na pomoc ekonomikám i jednotlivým firmám, dopad na trhy se ale zatím příliš neprojevuje. Třetím dnem už také klesaly ceny ropy, americká lehká West Texas Intermediate (WTI) byla nejlevnější za 18 let. Americký akciový index Dow Jones se ve středu propadl o 6,3 procenta. Přišel tak již o téměř všechny zisky, které si připsal od inaugurace Donalda Trumpa v lednu 2017. Celý článek včetně komentáře portfolio manažera Tomáše Pfeilera najdete na webu ČT24 zde.

Více...
18. 3. 2020

Koruna prudce oslabila. Americké akcie padají

Po černém pondělí, kdy trhy ovládla panika, přišlo v úterý dočasné zklidnění. Ve středu skončily trhy po celém světě opět v červených číslech. Pozdě odpoledne náhle oslabila koruna a začíná se řešit, kdy proti tomu zasáhne Česká národní banka. Středeční dění na finančních trzích online na webu penize.cz včetně vyjádření portfolio manažera Tomáše Pfeilera zde.

Více...
18. 3. 2020

Akcie Monety nalákaly Tykače, finančník nakoupil za stamiliony korun

Zesláblé české akcie nalákaly své první velké kupce. V závěru minulého týdne vyrazil se svou investicí na trh finančník Pavel Tykač. Prostřednictvím své na Kypru registrované firmy Belviport skoupil bezmála 5,5 milionu akcií banky Moneta, což odpovídá více než jednoprocentnímu podílu v bance. Celý článek najdete na webu E15 zde.

Více...
16. 3. 2020

Důvěryhodnost evropských vlád v očích investorů klesá, virus si vybírá svou daň

Neprůstřelná důvěra investorů v evropské vlády včetně těch nejzadluženějších zemí eurozóny se v posledním týdnu otřásla v základech. Zejména Itálie a Španělsko jsou schopny půjčit si na mezinárodních finančních trzích jen za cenu výrazně vyšších nabízených úroků. Celý článek včetně komentáře portfolio manažera Tomáše Pfeilera si můžete přečíst na webu E15 zde.

Více...
16. 3. 2020

Bouře na trzích zesiluje. Cena ropy se propadá, nedrží už ani zlato

Ceny ropy výrazně klesají, severomořský Brent o více než deset procent. Pohybuje se tak jen těsně nad třiceti dolary za barel. Trh je pod silným tlakem kvůli rychlému šíření nového koronaviru v Evropě a dopadům na ekonomiku. Klesá i cena zlata, které bývá v krizových časech považováno za „bezpečný přístav“.

Celý článek včetně komentáře portfolio manažera Tomáše Pfeilera najdete na webu iDnes.cz zde.

Více...
15. 3. 2020

Černé pondělí: Prudký pád akcií, koruna klesá pod 27 za euro

Světové burzy zažily další černé pondělí. Trhy reagují na očekávaný propad ekonomiky. Státy v Evropě i Americe přijímají stále přísnější opatření s cílem omezit dopady koronaviru. Nařizují karantény i zavřené hranice, což má velký vliv na firmy i zaměstnance.

Celý článek včetně komentáře portfolio manažera CYRRUS najdete na webu penize.cz zde.

Více...
12. 3. 2020

Koronavirus donutil Evropskou centrální banku k obratu, říká analytik Pfeiler

Po zářijovém zasedání Evropské centrální banky (ECB) věřil v další uvolňování měnové politiky v eurozóně skutečně málokdo. Události kolem koronaviru a razantní akce ostatních centrálních bank však donutily představitele ECB k další monetární expanzi. Opatření, která frankfurtská instituce schválila, pomohou návratu investorské důvěry a poskytnou trhům nepopiratelnou úlevu.

Celý článek s komentářem portfolio manažera Tomáše Pfeilera najdete na webu ČT24 zde.

Více...
12. 3. 2020

Tisíce Čechů místo práce zůstaly doma. Koronavirus v konkrétních firmách

Aktuální vývoj koronaviru v České republice komentuje pro Seznam zprávy portfolio manažer CYRRUS Tomáš Pfeiler. Celou reportáž si můžete pustit na webu televize Seznam v čase 5:15.

Více...
12. 3. 2020

Saúdská Arábie zaplaví trh ropou. Přitvrzuje v tlaku na Rusko

Společnost Saudi Aramco, která má jako státní podnik pod kontrolou těžbu ropy v Saúdské Arábii, zvýší těžební kapacity na 13 milionů barelů denně. Rijád tím podle expertů dál vyostří spor s Moskvou, s níž se Saúdové nedohodli na koordinovaném omezení těžby s cílem zajistit růst cen ropy. Zvýšení kapacity nařídilo ministerstvo energetiky, uvedl podnik. Dosavadní těžební kapacita saúdského království činí 12 milionů barelů ropy denně.

Celý článek si můžete přečíst na webu ČT24.

Více...
12. 3. 2020

Je měnová politika v boji proti koronaviru neúčinná?

V souvislosti s probíhající epidemií koronaviru se množí názory, že měnová politika centrálních bank nepředstavuje ideální lék. Hlavní argument zní, že zatímco rozšiřování nemoci vyvolává nabídkový šok, uvolnění měnové politiky slouží ke stimulaci poptávky.

Ceůý placený článek najdete na webu Hospodářských novin.

Více...
12. 3. 2020

Koronavirus vyvolal bouři na trhu s ropou. Pokles cen ohrožuje hlavně Rusko

Světové ekonomice hrozí kvůli koronaviru recese a tím, kdo už nyní nese následky, je trh s ropou. Kvůli nákaze poklesla od začátku roku denní poptávka po ropě na celém světě zhruba o 2,5 milionu barelů, přičemž 1,8 milionu z tohoto poklesu připadá na Čínu.

Celý článek najdete na webu aktuálně.cz.

Více...
12. 3. 2020

Akcie mohou dál klesat, na trhu vládne panika

Světové a české akcie mohou dál klesat, investoři prudce reagují na další překvapivé zprávy o šíření koronaviru a cenovou válku na trhu s ropou. Paniku finančních trhů podle nich přiživují i zprávy o vyhlášených karanténách a omezení ekonomické produkce, cestovního ruchu, dopravy nebo zásobování průmyslových firem.

Celý článek si můžete přečíst na webu časopisu Týden.

Více...
12. 3. 2020

Cena ropy klesla o třetinu. Saúdové odstartovali cenovou válku, Česku by mohla prospět

Cena ropy na světových trzích klesla v pondělí zhruba o třicet procent. Jde o největší propad od války v Perském zálivu v roce 1991. Severomořský Brent se prodává asi za 32 dolarů za barel. Ceny se ocitly ve volném pádu poté, co Saúdská Arábie oznámila, že odběratelům sníží cenu a naopak výrazně zvýší těžbu. Země tak reaguje na krach jednání členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců ve Vídni.

Více...
12. 3. 2020

Burzovní panika šplhá na desetiletý vrchol, svět si připomněl dluhovou krizi

Světové burzy propadly v důsledku koronaviru největší panice za bezmála poslední dekádu. Svědčí o tom takzvaný index strachu VIX, který v závěru minulého týdne vyšplhal do blízkosti svého posledního vrcholu ze září roku 2011. Tehdy starým kontinentem poprvé naplno otřásla řecká dluhová krize.

Celý článek si přečtete na webu E15.

Více...
20. 2. 2020

Jak to dnes vypadá na domácí burze?

Aktuální informace z Pražské burzy vám přináší portfolio manažer CYRRUS Tomáš Pfeiler ve » videu Seznam zpráv v čase 4:55.

Více...
20. 2. 2020

Zelený kapitalismus. Světem se valí vlna odpovědných investic. 

Avokádo je nové uhlí. Tak by se zjednodušeně dal popsat aktuální trend, který spočívá v příklonu investorů ke společensky odpovědnému investování známému pod zkratkou ESG znamenající „environmental, social and governance“. Omezují se proto peníze, které jdou do firem těžících a spalujících uhlí, a naopak míří do zelené energie.

Celý článek včetně vyjádření portfolio manažera CYRRUS Tomáše Pfeilera si můžete přečíst » na webu E15.

Více...

Zaregistrujte se a získejte přístup k bonusovým článkům

Zadejte váš email a získáte tím přístup k bonusovým článkům. Občas vám také pošleme ty nejzajímavější investiční tipy (lze kdykoliv zrušit odhlašovacím odkazem v emailu)
Zadejte správný e-mail
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.