Česká ekonomika prochází nebývale turbulentním obdobím. Na pandemii koronaviru navázal válečný konflikt na Ukrajině, geopolitická rozepře Západu s Ruskem, raketové zdražení zboží, služeb či energií a nyní se pro změnu potýkáme s utlumenou spotřebitelskou i průmyslovou poptávkou.

 

Objevují se nicméně i pozitivní signály. Tempo růstu cen v tuzemsku již zřetelně zpomaluje a patrně se přiblížil moment, kdy Česká národní banka zahájí proces snižování úrokových sazeb. Nezaměstnanost zůstává nejnižší v celé Evropě, reálné mzdy obnovují svůj růst a navzdory mimořádným výdajům zůstává náš státní dluh na akceptovatelné úrovni.

 

Ekonomická budoucnost tak zůstává nejistá, ovšem zdaleka není beznadějná. My ji samozřejmě budeme bedlivě analyzovat, a pokud zajímá i vás, jste zváni k odebírání našeho nového pravidelného ekonomického newsletteru.

Zobrazit celý disclaimer
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.