Státní dluhopisy v posledních dnech oscilují snad všemi sociálními sítěmi. Možná jste i vy zvažovali jejich nákup. Než tak uděláte, pojďte se na ně s námi podívat konkrétněji...

 

Co vlastně stát nabízí?

Aktuální emise státních dluhopisů běží od konce září do 22. 12. 2020 a nabízí dva typy dluhopisů.

 

Prvním je reinvestiční Dluhopis Republiky, jehož úroková sazba roste s každým rokem o 0,25 % až na hodnotu 1,50 %.

 

Druhý je Protiinflační Dluhopis Republiky, jehož výnos je o 0,5 % vyšší než hodnota inflace v České republice. Druhá varianta dluhopisu je lákavější, protože je navázán na změnu cenové hladiny v Česku a nabízí tak investorům ochranu jejich úspor před inflací.

 

Bezpečí nade vše

Investoři, kteří se snaží vyhnout jakémukoli riziku, jásají. Tahounem tohoto dluhopisu totiž vůbec není vysoký výnos, ale spíše bezpečnost dluhopisu. Vládní dluhopisy patří totiž mezi ty vůbec nejbezpečnější formy investic.

Ale jak už to bývá – čím menší riziko, tím menší výnos. A tak se potenciální investoři musí smířit s tím, že za tuto bezpečnost zaplatí nemalou částí svých výnosů.

 

Co můžete najít u nás?

U nás máme v nabídce Korporátní dluhopisy chytře vsazené do jednoho portfolia.

 

Proč?

Protože jako všude v životě, nevyplácí se vše vsadit na jednu kartu a rozložit své investice do více produktů je jednoznačně dobrým nápadem!

Zároveň je možný výnos korporátních dluhopisů vyšší než výnos u Dluhopisu Republiky. Takže investor nejen ochrání svoje úspory před inflací, ale zároveň má možnost získat ještě velmi zajímavý výnos.

 

Svěřte se do rukou odborníků, vybírejte pečlivě a nezapomínejte, že ani státní dluhopisy nejsou úplně bez rizika!

 

Vše o naší nabídce najdete zde.

Zobrazit celý disclaimer

Komentář analytika

Státní dluhopisy

Anna Píchová
Analytička CYRRUS
anna.pichova@cyrrus.cz
Anna Píchová
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.