Zelená jako cesta s ekonomickým potenciálem

 

Problematika životního prostředí zajímá nejen vědce, politiky či různé aktivisty, ale dostává se také stále více do hledáčku investorů. Zelené investování tak nemusí znamenat jen lepší budoucnost pro planetu, ale také zajímavou složku našeho portfolia s atraktivním potenciálem. 

 

 

Obecně lze za zelené akcie považovat akcie firem, které podporují (nebo se přímo angažují) v alternativních energetických zdrojích, zpracování odpadu, anebo šetrnějším hospodaření s vodou. Právě i do těchto segmentů plynou největší státní investice – v loňském roce dosáhla celková částka investic do obnovitelných zdrojů energie 282,2 mld. USD. Největší nárůst investic do obnovitelných zdrojů zaznamenaly Spojené státy, kde investice do obnovitelných zdrojů narostly o 28 % a to i přes to, že prezident Trump zelené energii příliš nefandí. Podobný objem investic jako USA dává do obnovitelných zdrojů energie také Evropská unie. Zejména odvážné plány Německa, které chce do roku 2050 generovat veškerou svou elektrickou energii, nám dává znamení, že evropské investice do obnovitelných zdrojů energie se budou nadále zvyšovat.

 

 

Náklady na solární a větrné elektrárny v posledních letech významně klesají, např. náklady na větrnou energii klesly za posledních deset let o 49 %. Budování nových větrných a solárních kapacit je tak v současné době levnější než ekvivalent v uhelných nebo plynových elektrárnách. Zároveň nižší náklady znamenají vyšší návratnost investic, a proto se obnovitelné zdroje stávají atraktivní investicí.

 

Pokud jsou vám tato témata blízká, celý koncept vám dává smysl a vidíte v ekologii a zelené energii budoucnost, tak nemusíte zůstávat pouze u třídění odpadů, ale napřímo můžete investovat do zelených akcií a participovat na růstu investic do obnovitelných zdrojů. Mezi firmy, do kterých lze investovat patří například Vestas Wind, Encavis nebo Canadian Solar.

Zobrazit celý disclaimer
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.