Výsledky skupiny CYRRUS za rok 2023

Výsledky skupiny CYRRUS za rok 2023

 

Celkový hospodářský výsledek společností ze skupiny CYRRUS za rok 2023 se bude pohybovat kolem
150 milionů Kč. Přečtěte si více.

 

Výsledky skupiny CYRRUS za rok 2023

Finanční skupina CYRRUS uzavřela rok 2023 s 30procentním nárůstem klientského majetku. Spravuje již 65 miliard korun

Datum: 31. 1. 2024

 

Celkový hospodářský výsledek společností ze skupiny CYRRUS za rok 2023 se bude pohybovat kolem 150 milionů Kč. Člen skupiny CYRRUS, CYRRUS CORPORATE SOLUTIONS za sebou má nejúspěšnější rok v historii. Další člen skupiny CYRRUS FX letos hlásí přes 54 tisíc provedených obchodů v objemu přes 19 miliard Kč. Celkový majetek pod správou skupiny CYRRUS stoupl o 30 procent. Nyní činí již 65 miliard Kč.

Investiční divize skupiny CYRRUS je již několik let známá především svým zaměřením na investiční certifikáty. Ke konci roku 2023 CYRRUS eviduje 411 ukončených a splacených certifikátů. Objem investic do investičních certifikátů v roce 2023 přesáhl 1,9 mld. Kč. „Letos se nám dařilo zajistit klientům možnost investovat do certifikátů s mimořádně atraktivními parametry. Poměrně vysoké úrokové sazby dovolovaly zajistit návrat 100 procent investovaného kapitálu, a tím snižovat riziko investice do těchto produktů,“ vysvětluje head of product development Jiří Šimara.

Na podzim 2023 rozšířil CYRRUS své investiční portfolio o nový fond Collectiv Art OPF, který umožňuje uložit kapitál do českého výtvarného umění. Stává se tak už druhým fondem, který CYRRUS klientům nabízí. „Investice do umění jsou imunní vůči nestabilitě a kolísání na akciových trzích, i proto je klientům nyní nabízíme jako dobré doplnění investičního spektra,“ uvádí Jiří Loubal, předseda představenstva CYRRUS.

Skupina CYRRUS se mimo investování věnuje také službám souvisejícím se zahraničními platbami, směně měn, korporátnímu poradenství anebo specifickým službám jako služby depozitáře fondů.

Společnost CYRRUS FX, a.s. zaměřující se na platební styk, především pak směny měn a zahraniční platby, která poskytuje služby osmi tisícům klientů, letos hlásí přes 54 tisíc provedených obchodů v objemu přes 19 miliard Kč. Tržby CYRRUS FX činí přes 55 milionů korun. V roce 2024 plánujeme vylepšení a rozšíření některých služeb. Aktuálně největším projektem je pro nás ve spolupráci s CYRRUS, a.s. měnové zajištění formou forwardů a warrantů,“ dodává předsedkyně představenstva CYRRUS FX Barbora Ondrová.

Úspěchy CYRRUS zaznamenal také v divizi zaměřené na korporátní poradenství:Rok 2023 byl nejúspěšnějším rokem v historii CYRRUS CORPORATE SOLUTIONS, s.r.o., díky zájmu o naše specializované služby v oblasti korporátního financování a také díky silné poptávce po M&A poradenství. V této oblasti se mimo jiné podařilo úspěšně uzavřít jednu z deseti největších transakcí loňského roku v ČR – prodej společnosti LIKOV,“ potvrzuje jednatel společnosti Kamil Kricner.

„Pozitivní výsledky skupiny nám vytvořily prostor pro masivní investice do technologických i procesních inovací, které jsme odstartovali již v průběhu loňského roku a budou pro nás stěžejním tématem po následující dva roky. Postupný upgrade našich systémů nám umožní využít nových technologií, většinu procesů digitalizovat a automatizovat, což se projeví především v lepší zákaznické zkušenosti našich klientů. Nejedná se pouze o interní systémy, ale i o webové klientské portály a klientskou mobilní aplikaci,“ uzavírá CTO Jiří Grummich.

Skupina CYRRUS kromě České republiky působí i v zahraničí. Na zahraničních trzích rostl CYRRUS v roce 2023 rychleji než na domácím trhu, a to o 40 %. Letos by měl být růst ještě rychlejší.

Zobrazit celý disclaimer