Tvoje inflace: úspěšná osvětová kampaň

Tvoje inflace: úspěšná osvětová kampaň

 

Pamatujete ještě na madam Inflaci Zdražilovou, která vám ujídala z vašich úspor? Připomeňte si naši mediální kampaň, která sklidila úspěch nejen veřejnosti.

 

Tvoje inflace: úspěšná osvětová kampaň

Jak jsme pomocí madam Inflace vysvětlili problematiku inflace veřejnosti

Tváří v tvář pandemii a válce na Ukrajině rostl mezi českými občany strach z inflace. CYRRUS na to reagoval zosobněním inflace do madam Inflace Zdražilové, sympatické a zároveň bohaté postavy, která bezostyšně cupuje náš každodenní život. S pomocí známé herečky Viery Pavlíkové kampaň dala tvář abstraktnímu ekonomickému konceptu a ukázala, jak se dá proti inflaci bojovat investováním se společností CYRRUS. Kampaň upoutala pozornost veřejnosti a zvýšila povědomí o důležitosti správného investování v době nejistoty.

 

Středobodem kampaně byla webová stránka tvojeinflace.cz

 

Na stránce tvojeinflace.cz jste si pomocí kalkulačky mohli spočítat osobní inflaci.

 

Výpočet osobní inflace sestával z otázek na životní styl, útraty za potraviny, energie, kulturu nebo zdraví. Cílem bylo ukázat, že průměrná inflace se liší od té osobní, která postihuje naše peněženky.

 

Jelikož byla kampaň především osvětová, ve spolupráci s našimi analytiky vznikla analýza dopadu inflace na specifické skupiny obyvatel, jako jsou např. samoživitelé, studenti či podnikatelé. Analýzu si můžete prohlédnout zde. Upozorňujeme ale, že data byla aktuální k 22. 5. 2022.

Zobrazit celý disclaimer

Výsledky kampaně

Webovou stránku tvojeinflace.cz navštěvovaly tisíce lidí denně. Kalkulačku pro výpočet osobní inflace vyplnilo deset tisíc unikátních uživatelů. Ke kampani byly navázány také video spoty s madam Inflací, které nasbíraly jednotky milionů zhlédnutí.

Kampaň získala v roce 2023 ocenění TOP RATED v soutěži Zlatý středník. Jedná se o soutěž hodnotící firemní interní a externí média a nejlepší komunikační projekty vznikající jak v České republice, tak na Slovensku.

Jako CYRRUS jsme klienty informovali také o tom, že proti inflaci se dá bojovat zejména investováním a vhodným zhodnocováním volných prostředků. A to platí stále. I když inflace v Česku už není tak velkým problémem, pouhé spoření vás proti ní neochrání ani teď. 

Zobrazit celý disclaimer

Chraňte se před inflací. Investujte