Komentář z lednových trhů

Komentář z lednových trhů

 

Vstup do nového roku se burzovním indexům na obou březích Atlantiku vydařil. Investory povzbudila inflační čísla, která ukazují, že vrchol v cenové dynamice je nejspíše již za námi.

Komentář z lednových trhů

Rok 2023 začal pro trhy s akciemi prudkým růstem. Indexy na světových burzách dosáhly jedny z nejlepších výkonností, což mnoho investorů přivádí k otázce, jak dlouho tento trend bude pokračovat.

Jedním z faktorů, který pomáhá trhům stoupat, je ochabující inflace. Klesající ceny vstupů, jako jsou suroviny a energie, znamenají nižší náklady pro firmy, což se odráží ve zlepšení jejich výhledu.

Navzdory tomu, že inflace klesá, Federální rezervní systém (Fed) stále vylučuje snižování úrokových sazeb. To může být pro některé investory zdrojem obav, protože vysoké úrokové sazby mohou znamenat pro firmy vyšší náklady na dluh a méně prostoru pro růst.

Vývoj zisků firem zůstává diskutabilní. Některé firmy zaznamenávají silný růst, zatímco jiné bojují s nižšími tržbami a maržemi. Investoři by měli být opatrní při nákupu akcií a pečlivě zvažovat, zda jsou firmy, do kterých investují, schopny udržet svůj růst v dlouhodobém horizontu.

Více se dozvíte v přiloženém komentáři Tomáše Pfeilera.

Zobrazit celý disclaimer
Celý Komentář z lednových trhů

Celý Komentář z lednových trhů

Stáhnout dokument
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.