Komentář k červencovým trhům

Komentář k červencovým trhům

Světové indexy se z červnových minim pomalu zotavují. Centrální banky přesto dál pokračují v boji proti vysoké inflaci. Ekonomiku v Číně ohrožují nové varianty covidu-19.

Komentář k červencovým trhům

3. 8. 2022

 

Indexy se začínají zvedat. Z medvěda se tak pomalu stává opět medvídě. Investoři se přesto dál obávají, jaká opatření centrální banky zvolí v boji proti inflaci. Plošné zvyšování cen (a tedy inflace) vyvolávají tlak na vyšší mzdy a ty naopak tlačí na růst inflace. A my se tak zamotali do jedné velké inflační spirály.

Do jiné, tentokrát covidové, spirály se zřejmě chytla Čína. I když se země začíná po uvolnění proticovidových opatření otřepávat, nové varianty covidu její ekonomiku opět ohrožují.

„Mírně pozitivní zprávou pro akcie je, že aby Čína zabránila ekonomické katastrofě, bude muset zmírnit regulatorní tlaky,“ řekl Tomáš Pfeiler, portfolio manažer CYRRUS.

Zobrazit celý disclaimer

Valuace a ocenění

Náladu na trzích ale zatím zvedají zveřejněné kvartální výsledky společností. Negativní překvapení ale můžou přinést opět její zchlazení. Akcie totiž můžou opět nečekaně padat.

Tenčí zásoby, nižší ceny. Takovou strategii teď razí Walmart, americký řetězec provozující diskontní obchodní domy. A s cenou dolů jdou i tržní stratégové a investiční banky – hodnota indexu S&P 500 by se podle nich měla do konce roku vyšplhat o víc než 12 % na hodnotu téměř 4 500, dříve odhadovali vyšší částku. Odborníci v CYRRUS na to ale mají zcela opačný názor.

Vedly si velké banky podle očekávání? A jak se tentokrát předvedl Netflix? Odpovědi zjistíte v přiloženém dokumentu.

Zobrazit celý disclaimer
tasd

Centrální banky

Evropská centrální banka zvedla v červenci úrokové sazby poprvé za posledních 11 let. Zároveň představila antifragmentační balíček, který upravuje pravidla jejího nakupování dluhopisů. Získat je může pouze od ekonomicky vyrovnaných zemí, jejichž veřejné finance jsou udržitelné. Které dluhopisy jsou „ty pravé“ a které by měla naopak odmítat, ale banka neupřesnila.

 

Další podstatné i zajímavé informace se dozvíte v komentáři Tomáše Pfeilera. Stáhněte si ho a buďte v obraze, co se dělo v červenci na světových trzích.

Zobrazit celý disclaimer
Stáhněte si celý komentář.

Stáhněte si celý komentář.

Stáhnout dokument
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.