Analýza Víta Hradila: Česko chudne

Analýza Víta Hradila: Česko chudne

 

O kolik si oproti loňsku pohoršíme? A jaký vliv to bude mít na reálný život? Zvýší se počet krádeží, rozvodovost? Zjistíte v analýze.

Analýza Víta Hradila: Česko chudne

2. 12. 2022

Reálné mzdy v Česku poklesly, a to nejvýrazněji z většiny sledovaných zemí (podle organizace OECD). To může mít dopad na kvalitu života společnosti v následujících dvou letech.

Zobrazit celý disclaimer

"Průměrnému českému zaměstnanci, který pracuje na plný úvazek, tak za celý rok 2022 bude k dosažení předchozího životního standardu scházet přibližně 40 000 Kč, tedy asi 3 300 Kč měsíčně. Jeho reálná kupní síla se tak vrátí zpět v čase přibližně do roku 2018."

Vít Hradilhlavní ekonom CYRRUS

Ve své analýze se snažil Vít Hradil odhadnout, jak citelně se projeví změny v reálné průměrné mzdě na 10 vybraných indikátorů životní úrovně Čechů. Mezi nimi jsou krádeže, spotřeba alkoholu, rozvodovost, důvěra vlády a mnohé další.

Stáhněte si analýzu Víta Hradila, hlavního ekonoma CYRRUS, a dozvíte se víc.

Zobrazit celý disclaimer
Stáhněte si celou analýzu

Stáhněte si celou analýzu

Stáhnout dokument
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.