Analýza: Dovolená bez inflace

Analýza: Dovolená bez inflace

 

Do kterých evropských destinací se můžete schovat před inflací a kde si naopak za služby a ubytování oproti Česku připlatíte? Přečtěte si novou předprázdninovou analýzu.

 

Analýza: Dovolená bez inflace

5. 6. 2023

 

Analytické oddělení CYRRUS si před prázdninami připravilo novou analýzu, která porovnává ceny zboží a služeb v evropských dovolenkových destinacích. Kde se můžete před vysokými cenami schovat a kde je naopak ještě dráž než u nás?

Pro účely analýzy jsme vytvořili čtyři ilustrační typy turistů:

  • rodiny s dětmi,
  • zamilované páry,
  • dobrodruhy
  • a děti mejdanů.

Každé skupině jsme přiřadili pět typických druhů zboží a služeb, jejichž cenu sleduje Eurostat a máme tak u nich k dispozici srovnatelná data o inflaci. Na základě těchto dat jsme pro každý typ turisty našli destinace, kde utratí nejvíce a nejméně peněz.

S největší inflací se ve všech ohledech potýká Maďarsko a příznivé ceny nám Čechům letos nabízí Švédsko nebo Malta. Další tipy si přečtěte v celé analýze níže. 

Analýzu zpracoval hlavní ekonom Vít Hradil.

Zobrazit celý disclaimer
Celá analýza: Dovolená bez inflace

Celá analýza: Dovolená bez inflace

Stáhnout analýzu v PDF
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.