Zpravodajství

13:19

Euro opět oslabilo vůči dolaru

Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi dnes oznámil, že ECB bude chtít využít veškerého dostupného času k tomu, aby určila správný termín pro zvýšení úrokových sazeb. Chce tak posílit usnesení z minulého týdne, kdy ECB diskutovala otázku, kdy ukončit kvantitativní uvolňování. Úrokové sazby zůstanou nezměněny alespoň do konce léta 2019. „Budeme trpělivý při načasování navyšování úrokových sazeb a budeme postupovat postupně.“ Měnový pár EUR/USD reagoval poklesem o 7 desetin procent a nyní se pohybuje pod hodnotou 1,1550.

Komentář

Polední info k 19.6.2018

Investoři, z obav vyostření a prohloubení obchodních sporů mezi dvěma největšími ekonomikami světa, vyměnili rizikovější aktiva za bezpečnější.

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 19.6.2018

Pondělní obchodní seance navázala negativní náladou na pátek s rizikem dalšího vyhrocení obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou. Americké trhy otevřely se ztrátou a v průběhu dne se pokoušely pokles umazat. Široký index S&P 500 zaznamenal ztrátu ve výši dvou desetin proc...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.