Zpravodajství

15:40

Spojené státy otevírají v zeleném

Široký zámořský index S&P 500 přidává krátce po zahájení obchodování 0,2 % na 2 662 bodů. Investory uklidnila snaha Spojených států na dohodu ohledně obchodních překážek s Čínou i ostatními zeměmi. Trump se nechal slyšet, že hovory pokračují a on sám očekává spokojenost všech stran. Riziko rozpoutání obchodní války se tak oproti předchozím dnům snížilo.

11:35

Evropa koriguje předchozí poklesy, DAX připisuje 2 %

Na trhy starého kontinentu se dnes navrací optimismus poté, co poklesly obavy investorů z nárůstu protekcionistických opatření ze strany Spojených států a Číny. Naopak se objevují signály o snaze na společnou dohodu obou mocností. Německý DAX aktuálně připisuje 2 % na 12 020 bodů, zatímco eurodolar slábne o 0,2 % na 1,242 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 27.3.2018

Široký americký index S&P 500 korigoval poklesy z konce minulého týdne velmi silným pondělním růstem o 2,7 % na 2 659 bodů, jedná se o nejsilnější jednodenní nárůst od srpna 2015. Důvodem příznivého vývoje na trzích je deeskalace napětí mezi Čínou a USA ohledně mezinárodního obchodu, obj...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.