Zpravodajství

15:33

USA vyhostí až 60 ruských diplomatů

Donald Trump se připojí k dalším 14 evropským zemím včetně České Republiky, které zareagují na útok na bývalého ruského agenta ve Velké Británií vyhoštěním ruských diplomatů ze země. Jako první se k tomuto kroku odhodlala Velká Británie koncem minulého týdne. Konečný počet zemí i vyhoštěných diplomatu bude znám večer. Stejně tak není dosud jasná ruská reakce na celou aféru, rozhodně však již tak dost chladné vztahy Ruska a EU nevylepší.

11:13

Dopolední uklidnění situace

Po propadech z minulého týdne přináší prozatím dnešní obchodní seance pozitivní výsledky. Investoři vstřebávají informace o vývoji jednání mezi USA a Čínou. Německý index DAX, jak naznačovaly ranní odhady, prozatím mírně roste se ziskem 0,4 % na hodnotě 11 936 bodů. Investoři pozitivně vnímají především dohodnutou výjimku pro EU z tarifních cel na dovoz hliníku a oceli do USA. Pozitivně je také vnímána informace od amerického ministra financí Stevena Mnuchina, který oznámil, že zvažuje návštěvu Pekingu a zahájení smířlivých jednání.  Futures na americký index S&P 500 předpokládají během dneška růst okolo 1 %.

Komentář

Ranní komentář k 26.3.2018

Minulý týden se v Americe nesl ve znamení propadů. Ztratily všechny tři nejvýznamnější akciové indexy. Jmenovitě index S&P 500 klesl o 6 % na hodnotu 2 646 bodů. Těmito propady tak byly zcela umazány zisky z korekcí ze začátku února. Hlavní příčinou ztrát je bezesporu nervozita...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.