Zpravodajství

16:37

Facebook čelí obvinění z úniku dat

Facebook čelí kritice z Evropy i Ameriky za únik a neoprávněné nakládání s citlivými údaji svých uživatelů. Kauza sahá až do roku 2014, kdy při údajně sociálním výzkumu společnost Cambridge Analytica získala informace o zhruba 50 milionech uživatelů. Facebook neověřil, jak bude s daty po skončení výzkumu dále nakládáno. Údajně byla využita např. při prezidentských volbách v USA a pomohla Donaldu Trumpovi k vítězství. Politici i vyšetřovatelé na obou stranách Atlantiku žádají od generálního ředitele Facebooku Marca Zuckerberga osobní vysvětlení a převzetí odpovědnosti. Akcie společnosti v reakci na obvinění prudce klesly o více jak 6,4 % na hodnotu 173,2 USD a umazaly tak veškeré letošní zisky.

15:14

Představitele EU a VB se dohodli na Brexitu

Návrh dohody o vystoupení Velké Británie z EU a dalším společném postupu byl dnes schválen. Značná část společné dohody byla po víkendovém jednání dokončena a v dopoledních hodinách ji schválily obě protistrany. Mezi stále nedořešená témata patří např. otázka Severního Irska a jeho celního prostoru nebo dalších obchodních vztahů EU s Británií. Konečné znění dnes schválených dohod by mělo být podepsáno na společném summitu ve čtvrtek a pátek. V reakci na pozitivní zprávy z jednání britská libra posílila vůči dolaru o 0,8 % na 1,405 GBP/USD a vůči euru o 0,5 % na 1,141 GBP/EUR.

10:57

Obchodní sdružení varují Trumpa

Více jak 40 obchodních asociací vyzvalo prezidenta USA Donalda Trumpa, aby na čínskou „nefér“ obchodní politiku neodpovídal zaváděním dalších plošných opatření. Ta budou mít podle asociací negativní dopad především na americkou ekonomiku. Zavádění dalších tarifů bude zvyšovat ceny produkce pro americké spotřebitele a také ohrožovat americké společnosti, které využívají ke své produkci čínský import. Žádají také, aby byly také zapojeny do jednání a společně s Trumpovou administrativou našli společné řešení situace. Mezi nejvýznamnější členy výše zmíněných asociací patří např. Apple, Google nebo Walmart.

Komentář

Ranní komentář k 19.3.2018

Americký akciový S&P 500 během pátku mírným růstem částečně umazal předchozí celotýdenní propady. Tyto propady však způsobily, že již třetí týden po sobě změnil celý výkon z týdne předchozího. Nakonec uzavřel na hodnotě 2752 bodů. Německý index DAX během pátku i přes pozdní otevření přip...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.