Zpravodajství

14:42

Průmyslová produkce v USA nad očekáváním

Průmyslová produkce v USA za měsíc únor vzrostla meziměsíčně o 1,1 % oproti očekávaní pouhých 0,4 %. Na tuto informaci zareagoval pozitivně především kurz amerického dolaru, kdy měnový pár EUR/USD oslabil skokově o 0,3 % na hodnotu pod 1,23 EUR/USD.

11:22

Spotřebitelská inflace v EU podle očekávání

Meziroční spotřebitelská inflace pro měsíc únor v EU dosáhla hodnoty 1,1 %. Oproti očekávané hodnotě 1,2 % je tedy o 0,1 % menší. Jádrová inflace za stejné období je pak v souladu s předpovědí na hodnotě 1 %. Meziměsíční spotřebitelská inflace v únoru pak také přesně koresponduje s očekáváními na hodnotě 0,2 %. Akciový index DAX i eurodolar v reakci na tuto informaci nevykazují výraznější změny.

Komentář

Ranní komentář k 16.3.2018

Americké akciové trhy obchodovaly během včerejška vcelku klidně. Konkrétně index S&P 500 odepsal, již 4 den v řadě, 0,1 % na hodnotu 2747 bodů. Indexu Dow Jones se naopak dařilo, kdy během včerejšího dne zaznamenal růst o 0,47 % na hodnotu 24873 bodů. Německý index DAX během včerejška př...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.