Zpravodajství

16:03

Americký trh otevřel mírně v plusu

Americký akciový index S&P 500 dnes otevřel o 0,4 % výše na hodnotě 2777 bodů. Důvodem mohou paradoxně být oznámená data o maloobchodních tržbách za měsíc únor, které oproti očekávanému 0,3% růstu poklesla o 0,1 %. To může být signál, že FED nebude muset provádět zvyšování úrokových sazeb rychleji, než se očekávalo. Během prvních dvou hodin však index předchozí zisky umazal a nyní se obchoduje na zelené nule.

13:52

Maloobchodní tržby u USA

Meziměsíční změna maloobchodních tržeb v USA za minulý měsíc nedopadla podle očekávání. Celkový objem tržeb poklesl o 0,1 %, očekáván byl však meziměsíční růst o 0,3 %. Trhy ani měnové kurzy na tuto informaci prozatím nereagovaly, eurodolar se drží stále okolo hodnoty 1,237 EUR/USD.

11:15

Francie bude pokutovat americké IT giganty

Francie zvažuje uvalení pokut na společnosti Alphabet (Google) a Apple. Společnosti jsou obviňovány ze zneužívání a porušování kontraktů s francouzskými vývojáři internetových a mobilních aplikací. Podle francouzského ministra financí Le Maira se pokuty budou pohybovat v řádech desítek milionů eur. Francie již v minulosti pokutovala IT společnosti ve spojitosti se zneužíváním lokálních vývojářů a vyšetřování společnosti Amazon ve stejném obvinění stále trvá. Google i Amazon naopak považují francouzské vývojáře za vynikající a svěřují do jejich rukou vývoj svých prototypů umělé inteligence.

Komentář

Ranní komentář k 14.3.2018

Americký akciový trh během včerejška ztrácel, konkrétně index S&P 500 odepsal 0,6 % na hodnotu 2765 bodů. Jako hlavní příčina se jeví odvolání amerického ministra zahraniční Rexe Tillersona, kterého nahradí ředitel CIA Mike Pompeo. Tímto krokem se Donald Trump patrně zbavil dalšího odpůrce sv...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.