Zpravodajství

16:32

Trump hrozí EU dalším clem

Americký prezident Donald Trump naznačil podmínky, za kterých bude EU osvobozena od nedávno schválených cel na ocel a hliník. Podle Trumpa musí EU nejprve snížit či zrušit svoje dovozní poplatky na americké zboží. Pokud tak neučiní, pohrozil zvýšením dovozních daní např. na evropské automobily. Víkendové setkání evropské komisařky pro obchod C. Malmstromové a jejího amerického protějšku Roberta Lighthizera žádné výsledky nepřineslo a další jednání nejsou prozatím naplánována.

15:49

Japonský vládní skandál trhy zatím neotřásl

Vládní skandál v Japonsku týkající se prodeje státních pozemku a falšování dokumentů premiéra Abeho patrně k jeho demisi nepovede. Stejně tak odmítá odstoupit i současný ministr financí Aso. I přes aféru nedochází k poklesům na trhu, naopak převládá optimismus ohledně dalšího směřování země a index Nikkei dnes připsal 1,6 % na 21824 bodů. Japonský jen vykazuje tendenci přibližovat se magické hranici 105 JPY/USD např. kvůli snižování objemu nakupovaných dluhopisů BOJ v posledních měsících, vyšším přebytkům vládních rozpočtů nebo pozicím spekulantů.

11:24

RWE a E.ON spojí své síly

Společnost E.ON oznámila převzetí 77% podílu RWE ve společnosti Innogy výměnou za část svých vlastních akcií. Tato výměna umožní E.ONu získat výhodu nad zahraniční konkurencí, udrží společnost Innogy výhradně v německém držení, čímž zklidní situaci ve vedení společnosti a RWE získá spojením s E.ONem opět část obnovitelných zdrojů. Výměna je také dalším krokem v postupné snaze německé kancléřky Merkelové o omezení jaderné a tepelné energie, na které se budou všechny společnosti dále zaměřovat.

Komentář

Ranní komentář k 12.3.2018

V posledních dnech se americkým trhům kontinuálně dařilo, všechny hlavní indexy připsaly během uplynulého týdne více než 3 % a zcela tak vymazaly poklesy způsobeny schválením dovozních cel na hliník a ocel. Za tímto růstem stojí především vynikající makrodata z trhu práce v čele s&...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.