Zpravodajství

16:17

EU a Japonsko žádají o výjimky na cla

Evropská unie a Japonsko se již obrátili na USA s požadavkem výjimky na čerstvě uvalená cla na dovoz oceli a hliníku, které Donald Trump schválil dnes ráno. Jako odůvodnění svých požadavků uvádí fakt, že podle jejich názoru neohrožuje jejich export americkou národní bezpečnost a není útokem na jejich ekonomiku. EU dále pohrozila možnými tarifními cly na americký dovoz např. pomerančů či tabáku. Stejný návrh mají podle svých vyjádření v plánu předložit i Brazílie, Argentina, Austrálie a Jižní Korea. Čínští producenti oceli naopak požadují po své vládě odvetná opatření, zaměřená na americký export uhlí.

14:52

Změna počtu pracovních míst a nezaměstnanost v USA

Počet nových pracovních míst mimo zemědělství v USA se zvýšil v únoru o 313 tis. oproti očekávaným 205 tis. míst. Nezaměstnanost zůstala stejná, jako v lednu, tj. na 4,1 %. Na tato data reaguje index DAX skokovým růstem o 0,8 % na hodnotu 12380 bodů. Měnový pár EUR/USD vykazuje vyšší volatilitu bez jasného směru.

10:07

IndiGo má v plánu nakoupit 50 nových Airbusů

IndiGo, největší indická letecká společnost, má v plánu objednat 50 nových Airbusů A330. Celková částka za tento obchod se odhaduje na více jak 13 mld. USD. Pro Airbus se společnost rozhodla především kvůli snadnějšímu přeškolení pilotů z předcházejících strojů. Airbus dnes připisuje 0,4 % na 97,35 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 9.3.2018

Během včerejšího dne posílil akciový index S&P 500 o 0,5 % na 2739 bodů. Trhy uzavřely v plusu i přes schválení uvalení dovozních cel na ocel (25 %) a hliník (10 %). Možné vysvětlení růstu trhů je ve větších očekávaných sazbách některými investory, pro které jsou oznámené výše sazeb příj...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.