Zpravodajství

16:03

Americký trh otevírá se ztrátou

Akciový index S&P 500 dnes otevírá se ztrátou 0,6 % na 2704 bodech a zaznamenává tak první výrazný pokles za posledních 5 dní, Dow Jones dokonce otevírá se ztrátou 0,7 % na 24 720 bodech především kvůli rezignaci hlavního Trumpova ekonomického poradce Garyho Cohna. Jeho odstoupení naznačuje, že hrozba transatlantických obchodních válek, jichž byl Cohn odpůrcem, je stále přítomna.

14:57

Počet pracovních míst v USA větší než odhady

Podle společnosti ADP vygenerovala ekonomika USA za únor 235 tisíc pracovních míst oproti očekávaným 200 tisícům. Měnový pár EUR/USD na tuto informaci zareagoval mírným oslabením o 0,1 % na 1,2403 EUR/USD, které však během půlhodiny korigoval zpět na původní hodnotu 1,2415 EUR/USD. Vládní statistika změny pracovních míst bude známa v pátek.

11:50

Výsledky HDP pro eurozónu

V dopoledních hodinách byly zveřejněny konečné výsledky HDP pro eurozónu a to jak mezikvartální, tak i meziroční bázi. V porovnání s minulým kvartálem rostlo HDP o 0,6 %, meziročně pak o 2,7 %. Oba tyto údaje jsou v souladu s předběžnými odhady a na trzích zůstaly podle očekávání bez odezvy.

Komentář

Ranní komentář pro 7.3.2018

Hlavní ekonomický poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Gary Cohn rezignoval na svoji pozici. Přesný důvod této rezignace nebyl dosud zveřejněn, je však vysoce pravděpodobné, že za ní stojí jeho nesouhlas se zaváděním cel na hliník a ocel. Index S&P 500 se v reakci na toto oznámen...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.