Zpravodajství

14:37

Eurodolar sílí na 1,24 EUR/USD, situace okolo KLDR se uklidňuje

Nejobchodovanější měnový pár aktuálně připisuje 0,5 % na hladinu 1,24 EUR/USD poté, co se ze strany Severokorejců ozývají hlasy o ochotě vzdát se jaderných zbraní. Investoři tak opět nabírají rizikový apetit, což svědčí akciím, nikoliv však dolaru. Severní Korea je ochotna upustit od jaderných testů a zahájit hovory o normalizaci vztahů se Spojenými státy.

11:08

Evropa rozšiřuje včerejší zisky

Akciové burzy starého kontinentu dnes navazují na příznivý vývoj ve Spojených státech, konkrétně německý DAX přidává 1,3 % na 12 243 bodů, zatímco širší EURO STOXX 600 připisuje 0,8 % na 373,8 bodů. Trhy tak umazávají ztráty vyvolané protekcionistickou rétorikou prezidenta USA Donalda Trumpa.

Komentář

Ranní komentář k 6.3.2018

Včerejšek se nesl ve znamení silného růstu na akciových trzích, konkrétně široký zámořský index S&P 500 připsal 1,1 % na 2 721 bodů. Byly tak již zcela vymazány čtvrteční poklesy, které byly vyvolány prezidentem Trumpem a jeho slovy o obchodní válce.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.