Zpravodajství

16:20

Italské volby kurz EUR/USD nepoznamenaly

I přes ranní propad pod hranici 1,227 EUR/USD se v odpoledních hodinách pohybuje kurz nad hranicí 1,230 EUR/USD. To naznačuje, že bez výraznějších obtíží překonal jak výsledky italských parlamentních voleb, ve kterých došlo k prohře současné vlády, tak i odpolední zveřejnění indexu ISM v průmyslu v USA.

15:09

AXA koupí společnost XL Group

Francouzská bankovní a pojišťovací skupina AXA koupí americkou pojišťovnu a zajišťovnu XL Group. Celkový objem transakce je 15,3 mld. USD, největší v historií společnosti. Tento nákup umožní společnosti AXA přístup na atraktivní americký trh, kde se stane největším poskytovatelem škodového pojištění a pojištění nemovitostí. Celková zaplacená částka odpovídá tržní hodnotě společnosti, navýšené o více jak 33% prémií. To je způsobeno tlaky ze strany konkurentů, na společnost XL Group měla spadeno i německá společnost Allianz. Akcie společnosti AXA na takto vysokou zaplacenou prémii reagovaly poklesem o 9,5 % na hodnotu 22,7 EUR.

10:32

Siemens upíše svoji zdravotnickou divizi dříve, než se čekalo

Německý technologický gigant Siemens se rozhodl urychlit IPO své zdravotnické divize Healthineers, která se zaměřuje na výrobu nejmodernějších zdravotnických zařízení. Datum je nyní podle vyjádření CEO Joe Kaesera stanoveno na 16.3. Celkové ocenění divize bylo vyčísleno na zhruba 30 mld. EUR, Siemens v první vlně úpisu nabídne 15 % firmy a získá tak zhruba 4,6 mld. EUR. Hodnota jedné akcie v rámci úpisu byla stanovena v rozmezí 26-31 EUR. Siemens dnes v reakci na zprávu ztrácí 0,4 % na 102,6 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 5.3.2018

Počáteční ztrátu amerických trhů v reakci na výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení dovozních cel na hliník a ocel se během dne podařilo vymazat. Investoři nepovažují hrozby ze strany amerického prezidenta za významné a úvodní nejistota z nich postupně opadává. Svoji z...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.