Zpravodajství

14:51

Macy´s výsledky pozitivně překvapila

Maloobchodní řetězec vykázal růst srovnatelných tržeb za poslední čtvrtletí minulého roku o 1,4 % oproti očekávanému poklesu o 0,6 %. Zisk na akcii činil 2,82 USD ve srovnání s predikovanými 2,68 USD. Letos by měly tržby podle výhledu managementu stagnovat či nepatrně vzrůst. Vedení bojuje s nízkou návštěvností obchodů snahou otevřít více diskontních prodejen, uzavíráním ztrátových prodejen a tlakem na snížení nadbytečných zásob. Titul reaguje v před-obchodní fázi posílením o 9,5 % na 30,1 USD.

11:54

Evropské obchodování poklidné

Německý DAX na růsty v zámoří nenavazuje a odepisuje kosmetických 0,1 % na 12 516 bodů. Eurodolar rovněž nevykazuje prudší pohyby a aktuálně přidává 0,2 % na 1,233 EUR/USD. Investoři vyčkávají na dnešní první veřejný projev nového prezidenta Fedu J. Powella, ten odpoledne vystoupí na půdě Senátu.

Komentář

Ranní komentář k 27.2.2018

Široký zámořský index S&P 500 již třetí den v řadě připisuje zisky, včera posílil o 1,2 % na téměř měsíční maxima. Více než polovina poklesů z počátku února je tak umazána. Důvodem je růst cen dluhopisů (pokles výnosů), konkrétně výnos do splatnosti desetiletého dluhopisu USA pokles...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.