Zpravodajství

16:09

General Motors (4Q): Zisk a tržby přes pokles nad očekáváním

 General Motors (4Q):Upravený zisk na akcii dosáhl 1,65 USD při odhadu trhu 1,38 USD. Tržby klesly 5,5 % y/y na 37,7 mld. USD, méně než čekal trh 36,6 mld. USD. Nečekaně silné výsledky GM přicházejí vzdor klesajícímu trhu automobilů USA díky nákladovým úsporám a vyšším cenám SUV a pick up nákladních automobilů. Výsledky se zlepšily ve všech segmentech, aktivity v Jižní Americe jsou opět ziskové. Rok 2018 bude dle firmy silný globálně i v Severní Americe. Cena akcie roste 3,6 %.

11:52

FX komentář: Měny akciovým trhem ovlivněny stále jen mírně

 Euro k dolaru dnes roste 0,3 % na 1,241. Propady cen akcií sice vedly k dílčímu posílení dolaru k euru, britské libře či komoditním měnám. Důvodem tohoto vývoje je preferenci investorů méně rizikových aktiv, což ve spojení s poklesem cen akcií vedlo taky k apreciaci jenu či švýcarského franku i k dolaru. Nicméně trh vzhledem k dění akciových trhů stále nevykazuje větší výkyvy. Přesun kapitálu z akcií do dluhopisů ovšem vedl ke snížení výnosů amerických státních obligací, což sílu dolaru k euru, libře a komoditním měnám limituje. Euro tak k dolaru drží, na rozdíl od akciových trhů, zisky z počátku roku.  Koruna dnes k euru slábne 0,3 % na 25,21 jen s malou odpovědí na důležité informace sektorů české ekonomiky. Prosincové Maloobchodní tržby a Průmyslová produkce resp. jejich růst nedosáhly na odhad trhu, což je pro korunu krátkodobě nepříznivé, na druhou stranu růst spotřeby domácností a průmyslové výroby je stále solidní. Data stále potvrzují silný růst českého hospodářství. Koruna vůči dolaru roste 0,2 % na 20,31.  

Komentář

Ranní komentář k 6.2. 2018

 Index S&P 500  včera oslabil 4,1 %, Index Dow Jones Industrial Average 4,6 % a Nasdaq Composite 3,8 %. V rámci Index Dow Jones Industrial Average oslabily ceny všech 30 titulů. Nejvíce klesaly ceny akcií sektorů finance, zdravotní péče a průmysl.  Hlavním důvodem poklesu ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.