Zpravodajství

16:55

Makro USA: Index ISM služeb v lednu vzrostl víc, než se čekalo

 Index ISM služeb v lednu nečekaně silně vzrostl na 59,9 z 56,0 v prosinci (revize z 59,9), trh čekal zvýšení jen na 56,7. Solidní růst aktivity služeb z prosince v lednu nečekaně značně zesílil.Data jsou pro akcie a dolar, po nich ale dolar k euru odepisuje 0,2 % a index S&P 500 roste 0,6 %.

16:53

FX komentář: Přes poklesy akcií měny klidné, trh čeká na ISM služeb a komentáře Draghiho

 Euro k dolaru dnes klesá 0,1 % na 1,245. Trh nevykazuje větší výkyvy přes značné ztráty akciových trhů posledních dnů. To je spíš signál potvrzení růstového trendu eurodolarového trhu. Dolar částečně získal proti euru ale i na jiných měnových párech (USD/JPY, AUD/USD apod.) po páteční americké zaměstnanosti posledního kvartálu, nicméně technická analýza zatím nesignalizuje vážnější obrat trendu slabosti dolaru. Zaměstnanost byla blízko očekávání ekonomů. Trh ale možná zaskočil nečekaně silnější růst mezd. Jejich růst drobně zesiluje, jiná data mezd tuto tendenci potvrzují jen zčásti. Mzdové ukazatele jakožto nositelé změny hlavních makroekonomických trendů momentálně zaslouženě patří k nejsledovanějším informacím statistiky USA. Mzdy dlouhodobě přes silný trh práce rostou mírně. Případná potvrzená tendence rychlejšího růstu mezd, z ekonomické teorie logická vzhledem k napínaní kapacit ekonomiky zejména trhu práce, by signalizovala větší inflační nebezpečí a vedla by Fed ke zrychlení zvyšování hlavní úr. sazby. To by mělo pro trhy významné důsledky v podobě tlaku na pokles cen dluhopisů a růst dolaru. Dnes trh bude zajímat lednový Index ISM služeb (16.00 SEČ), který by měl potvrdit zesílení solidní růstu aktivity nejvýznamnějšího odvětví ekonomiky. Data by měla být opět dobrá pro dolar. Prezident ECB Draghi dnes vystoupí v Evropském parlamentu (17.00 SEČ). Jeho slova by měla reflektovat komentáře ECB k poslednímu zasedání monetární politiky koncem ledna. Banka na něm potvrdila klíčové očekávání růstu inflace a tím i tendence útlumu kvantitativního uvolňování resp. monetární expanze. Komentáře jsou příznivé pro euro.  Koruna dnes k euru stagnuje na 25,18. Koruna pomohla data české prosincové obchodní bilance, která vykázala menší deficit obchodní výměny se zahraničím než se čekalo.  Úterní prosincové Maloobchodní tržby, Stavební produkce a Průmyslová produkce by měly potvrdit robustní růst českého hospodářství příznivý pro českou měnu. Koruna vůči dolaru roste 0,1 % na 20,23.

Komentář

Ranní komentář k 5.2. 2018

 Během pátku došlo k největšímu poklesu akciových indexů za poslední dva roky. Např. Index Dow Jones Industrial Average ztratil přes 660 bodů, tj. 2,5 %. Pokles byl kontinuální během celého dne, tzn. nešlo o okamžitou reakci na novou negativní zprávu. Za korekcí tak zřejmě stojí kombina...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.