Zpravodajství

14:29

Makro Eurozóna: Inflace v lednu mírně nad očekáváním

 Index CPI eurozóny v lednu meziročně vzrostl 1,3 % po růstu 1,4 % v prosinci při očekávání trhu růstu 1,2 %. Jádrový index CPI v lednu posílil 1 % dle očekávání trhu po růstu 0,9 % v prosinci.Inflace mírně klesla, méně než se čekalo. Jádrová inflace (bez cen potravin a energií) mírně vzrostla dle očekávání. Inflace zůstává dlouhodobě slabá, hlavně jádrová inflace, pod 2 %. Data jsou trvale nepříznivá pro euro i akcie. Po datech EUR/USD stagnuje, index DAX klesá 0,1 %.

14:15

Makro USA - Projev prezidenta O stavu Unie trh vnímá příznivě

  USA – Projev prezidenta O stavu Unie Plán infrastrukturyTrump vyzval Kongres ke schválení nových výdajů na rekonstrukci infrastruktury 1,5 bil. USD. Bez větších detailů předpokládá kooperaci financování federální vlády, lokálních vlád případně soukromých investic. To je spojeno s redukcí regulace, navrhuje zkrácení schvalovacího procesu na 1 – 2 roky – redukce regulace je hlavní priorita lobbystických skupin s podílem na stavebních projektech. Mezinárodní obchodPřed projevem se čekala silná varování k zemím s nefér obchodní politikou.Trump pouze zmínil, že je nezbytný spravedlivý obchod. Slíbil přenastavit špatné smlouvy. Trump podle Reuters zvažuje plošná cla nebo kvóty na ocel a hliník. V reakci na komentáře Čína varovala USA před mentalitou Studené války, Aliance Amerického průmyslu reprezentující oceláře atd. zase chválila projev, ale vyzvala prezidenta k boji s čínským importem, aby prezident dostál slovům. ImigraceTrump vyzval zákonodárce ke kompromisům, ovšem vůči imigrantům potvrdil tvrdou linii. HodnoceníVystoupení nebylo negativní a bylo spíš klidné. Dopad na trhyOdpověď trhů nad ránem na komentáře prezidenta byla mírně příznivá, poklesy cen dluhopisů a akcií se uklidnily, březnový futures kontrakt S&P 500 po projevu roste 0,1 %, dolar k euru ztrácí 0,3 %.

Komentář

Ranní komentář k 31.1. 2018

 Akcie v USA zasáhl výběr zisků, akciové trhy včera poklesly podruhé v řadě, S&P 500 o 1,1 %. Jedná se o nejsilnější dvoudenní pokles od loňského května. Goldman Sachs varovala před zranitelností trhů po jejich rychlém růstu. Index implikované volatility VIX vystoupal na 14,8 b...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.