Zpravodajství

14:52

FX komentář: EUR/USD koriguje kvůli datům USA týdne, koruna k euru před ČNB roste

 FX komentář: EUR/USD koriguje kvůli datům USA týdne, koruna k euru před ČNB roste Euro k dolaru dnes ztrácí 0,4 % na 1,238. Impulsem pro růst americké měny je zvýšení výnosů amerického dluhopisového trhu a taky korekce silného růstu eurodolarového trhu v minulých týdnech. Na denní či týdenní periodě již je trh lehce překoupen. Dolar získává i vzhledem k optimismu k nadcházejícím důležitým makroekonomickým událostem USA. Prosincový Index spotřebitelského sentimentu Conference Board (30.1.) má potvrdit optimismus domácností, Index zaměstnaneckých nákladů (4Q, 31.1.) patrně opět vykáže decentní růst mezd a prosincový Firemní barometr Chicaga (31.1.) má dosvědčit velmi silný růst regionální ek. aktivity. Fed na svém zasedání (31.1.) měnit cíl hlavní úr. sazby dle trhu sice nebude, ale měl by potvrdit dobrý ek. výhled a trajektorii růstu hlavní úr. sazby. Produktivita práce, jež bude zveřejněna současně s Indexem jednotkových pracovních nákladů (4Q, 1.2.) roste zatím slabě a prosincový Index ISM  průmyslu (1.2) má opět ohlásit silný růst aktivity odvětví. Konečně páteční zaměstnanost za období říjen – leden má potvrdit robustní expanzi a nízké volné kapacity trhu práce. V Evropě trh přijme informace HDP Francie a eurozóny za čtvrtý kvartál (30.1.) s očekáváním potvrzení solidního růstu, což je dobré pro euro a taky lednový Index CPI eurozóny (31.1.). Jádrová inflace očištěná o energie a potraviny stále zůstává nízko. Slabost základního parametru monetární politiky ECB oslabuje její vůli zastavit kvantitativní uvolňování a tím podkopává sílu eura.  Koruna dnes k euru roste 0,2 % na 25,29. Trh bude volatilnější při zasedání ČNB úrokových sazeb (1.2.), předpokládá se zvýšení hlavní úr. sazby 0,25 % vzhledem k robustnímu růstu ekonomiky, inflačnímu nebezpečí vzhledem k napínaní hlavně pracovních kapacit ekonomiky, jež se projevuje např. dravým růstem mezd a konečně i kvůli přehříváním trhu nemovitostí. Banka taky potvrdí další zvyšování úroků v průběhu roku. To jsou pro korunu dobré informace. Koruna vůči dolaru oslabuje 0,3 % na 20,41 kvůli poklesu eura k dolaru, jež tlumí růst koruny k euru.  

14:46

Lockheed Martin (4Q): Tržby nad očekáváním trhu

 Lockheed Martin (4Q)Čisté tržby vzrostly 10,1 % na 15,14 mld. USD při odhadu trhu 14,72 mld. USD. Výhled čistých tržeb pro tento rok je 50 – 51,5 mld. USD a výhled letošního zisku na akcii 15,2 – 15,5 USD.Cena akcie v premarket roste 2,6 %.

Komentář

Ranní komentář k 29.1. 2018

 V pátek došlo ke značnému posílení všech hlavních akciových indexů. Nárůsty byly postupné v průběhu celého obchodního dne. Nejvíce se dařilo cenám akciím sektorů zdravotnictví a technologie. Zaostávaly naopak ceny akcií segmentů nemovitostních fondů a veřejných služeb. Index S&...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.