Zpravodajství

13:02

Halliburton (4Q): Zisk a tržby nad očekáváním

 Halliburton (4Q):Upravený provozní zisk dosáhl 764 mil. USD při odhadu 708,7 mil. USD. Upravený zisk na akcii byl 0,53 USD při odhadu 0,47 USD. Tržby dosáhly 5,9 mld. USD při odhadu 5,63 mld. USD. Akcie v premarket roste 1,4 %.

11:09

FX komentář: Euro před čtvrtečním zasedáním ECB blízko tříletého maxima

 Euro k dolaru dnes roste 0,3 % na 1,225. Trh je zvědavý hlavně na závěry zasedání ECB monetární politiky (25.1.). V minulých týdnech ECB naznačovala, že by kvantitativní uvolňování mohlo být ukončeno na podzim tohoto roku v souvislosti s trvajícím solidním růstem evropské ekonomiky. Proto rostly úroky na evropských finančních trzích, což je hlavní důvod růstu eura. Na druhou stranu klíčový ukazatel případné změny monetární politiky ECB, jádrová inflace (růst cen očištěný o potraviny a energie), zůstává stále příliš slabý. Proto zřejmě na tomto zasedání banka ještě spíše potvrdí trvající silnou monetární expanzi. Lednové předstihové ukazatele eurozóny, Index ZEW sentimentu ekonomických očekávání Německa a eurozóny (23.1.), Index nákupních manažerů průmyslu a služeb Německa, Francie a eurozóny (24.1.) a Index firemního sentimentu Německa Ifo (25.1.) by měly potvrdit solidní růst hlavních hospodářství eurozóny i samotného eurobloku a měly by tak být dobré pro euro. V USA je hlavním ukazatelem týdne HDP (4Q, 26.1.). Růst ekonomiky by podle odhadů měl zrychlit k 3,0 % v 4Q resp. 2H. Prosincové Prodeje starších a nových domů (24.1. a 25.1) by měly potvrdit solidní růst tohoto segmentu ekonomiky. Týdenní informace americké ekonomiky tak mají být opět příznivé pro dolar.

Komentář

Ranní komentář k 22.1. 2018

 Futures S&P 500 dnes klesají 0,1 %, index DAX by měl v premarket otevřít kolem nuly. Dolar zůstává klidný. Trhy tak nevykazují větší nervozitu v souvislosti s částečným uzavřením vládních institucí USA. Zatím se totiž nepodařilo dohodnout na rozpočtu pro vládu USA. Hlavní spor...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.