Zpravodajství

16:05

Dow Jones poprvé v historii nad 25 000 body

Americké akciové trhy rostou i v rámci třetího letošního obchodního dne, klasický blue-chip index Dow Jones Industrial Average poprvé v historii překonal hladinu 25 000 bodů. Na nová maxima dosahuje i širší S&P 500, který přidává 0,4 % na 2 725 bodů.

11:10

Evropa navazuje na včerejší růsty

Akciové trhy starého kontinentu v rámci dopolední seance připisují zisky na základě optimismu investorů ohledně pokračování globálního ekonomického růstu. Německý DAX aktuálně připisuje 1 % na 13 105 bodů. Ropa se díky posílení eurodolaru nad 1,2 EUR/USD vyšplhala na 3letá maxima, konkrétně se barel severomořského Brentu obchoduje za bezmála 68 USD. Investoři vyčkávají na odpolední data z amerického trhu práce, konkrétně na změnu počtu pracovních míst dle ADP a žádosti o podporu v nezaměstnanosti.

Komentář

Ranní komentář k 4.1.2018

Akciové trhy ve Spojených státech vstoupily do nového roku pravou nohou, optimismus investorů posunul široký index S&P 500 na nová historická maxima, konkrétně tento tržní benchmark připsal 0,6 % na 2 713 bodů. Důvodem jsou mimo jiné silná makrodata, kdy index nákupních manažerů pře...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.