Zpravodajství

16:47

Zámořské akcie míří výše i přes slabší makrodata

Americký široký index S&P 500 přidává v úvodu dnešní seance 0,4 % na 2 689 bodů, zatímco eurodolar stagnuje na hladině 1,187 EUR/USD. Na trzích převládá optimismus i přes to, že revize mezikvartálního růstu HDP pro USA za třetí čtvrtletí mírně zklamala. Na anualizované bázi tempo růstu dosáhlo hodnoty 3,2 %, což i přes zaostání za odhady znamená nejvyšší úroveň za posledních několik let.

15:23

Koruna po zasedání ČNB mírně oslabila

ČNB ponechala 2T repo sazbu podle očekávání většiny analytiků beze změny na hladině 0,5 %. Pro zachování statu quo hlasovalo 5 členů bankovní rady, 2 hlasovali pro zvýšení základní sazby o 0,25 procentního bodu. Všechny ukazatele, až na nižší než očekávaný růst mezd, odpovídají prognóze ČNB, podle většiny bankéřů tak není okamžitá potřeba zvyšovat úrokové sazby. Koruna je aktuálně mírně silnější, než ČNB dříve pro toto období očekávala, což působí restriktivně a částečně vysvětluje umírněnější tempo navyšování sazeb. Koruna je oproti úrovni před vyhlášením nového nastavení sazeb mírně slabší, vůči euru se obchoduje za 25,72 EUR/CZK

12:01

Evropské trhy přešlapují na místě

Německý DAX se v rámci čtvrteční seance pohybuje v postranním trendu na hladině 13 065 bodů. Relativní klid probíhá i na měnovém trhu, kdy se nejobchodovanější měnový pár kótuje za 1,187 EUR/USD. Koruna vůči euru před rozhodnutím o sazbách ČNB mírně ztrácí na 25,72 EUR/CZK. Investoři vyčkávají na odpolední statistiku HDP Spojených států a spotřebitelské důvěry eurozóny.

Komentář

Ranní komentář k 21.12.2017

Investoři na zámořských trzích považují schválení daňové reformy již za prakticky hotovou věc, prezident Trump by měl legislativu podepsat ještě v rámci probíhajícího týdne. Široký index S&P 500 se včera držel na současných relativně vysokých úrovních, odepsal pouze kosmetických 0,1 ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.