Zpravodajství

16:58

Zámořské akcie na nových maximech

Index S&P 500 v návaznosti na pozitivní zprávy ohledně daňové reformy překonává opět historická maxima a obchoduje se na hladině 2 692 bodů. Roste totiž pravděpodobnost na schválení nové legislativy ještě v rámci letošního roku. Své zisky navyšují i evropské trhy, německý DAX připisuje v závěru seance 1,6 % na 13 320 bodů.

14:55

Koruna před čtvrtečním zasedáním ČNB stabilní

Již tento čtvrtek se naposledy v tomto roce sejde bankovní rada ČNB v rámci pravidelného zasedání. Část tržních účastníků očekává navýšení základní sazby na 0,75 %, pravděpodobnějším scénářem je však ponechání současného nastavení 2T repo sazby na 0,5 %. Hlasování bude podle všeho poměrně těsné, pro utažení monetární politiky hovoří kromě velmi dobré kondice tuzemské ekonomiky i slábnoucí koruna, která se aktuálně vůči euru kótuje na hladině 25,68 EUR/CZK.

11:28

Akcie otevírají předvánoční týden silnými růsty

Evropské obchodování se dnes nese v pozitivním duchu díky schválení společného návrhu daňové reformy v rámci obou komor Kongresu, prezident Spojených států by legislativu měl podepsat zřejmě ještě v tomto týdnu. Snížení daňové sazby z nynějších 35 % na 21 % by mělo pomoci prakticky všem odvětvím, pozitivem bude i snadnější repatriace zahraničních zisků zpět do USA. Německý DAX reaguje výraznými růsty, konkrétně připisuje 1,3 % na 13 270 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.