Zpravodajství

15:35

ECB ponechala úrokové sazby beze změny

Podle očekávání ponechala Evropská centrální banka nastavení svých sazeb beze změny. ECB bude provádět v příštím roce kvantitativní uvolňování v objemu 30 mld. EUR měsíčně od ledna do září, v případě nutnosti bude odkup pokračovat i dále. Navíc bude ECB reinvestovat maturující dluhopisy i po skončení čistých nákupů, bude tak nadále dodávat likviditu na trh. Prezident Draghi v rámci tiskové konference zdůraznil lepší vyhlídky růstu ekonomiky eurozóny než dříve. V příštím roce by HDP eurozóny mělo vzrůst o 2,3 %, inflace by měla dosáhnout 1,4% tempa. Eurodolar reaguje na slova Draghiho výraznější volatilitou bez jasného směru, aktuálně se obchoduje za 1,181 EUR/USD.

11:52

Evropské akcie před rozhodnutím ECB níže

Před odpoledním vyhlášením sazeb a proslovem Maria Draghiho na tiskové konferenci míří evropské akciové trhy níže. Prezident ECB by měl naznačit více ohledně procesu ukončování programu kvantitativního uvolňování v příštím roce. Tisková konference začíná 14:30 SEČ. Německý DAX odepisuje 0,5 % na 13 060 bodů, zatímco eurodolar přidává 0,5 % na 1,182 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 14.12.2017

Americká centrální banka podle očekávání zvýšila základní sazbu o 0,25 % do pásma 1,25 % - 1,50 %, instituce navíc navýšila svůj výhled růstu ekonomiky Spojených států pro rok 2018. Bez ohledu na to bylo potvrzeno dříve indikované trojí navýšení základní sazby v příštím roce, vždy o standard...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.