Zpravodajství

16:09

Zámořské akcie v mírném plusu

Hlavní akciové indexy Spojených států se nenechaly výbuchem v New Yorku vyvést z míry a připisují zisky. Konkrétně široký S&P 500 sílí o 0,2 % na 2 657 bodů. Investoři vyčkávají na zítřejší zahájení dvoudenního zasedání Fedu, v jehož rámci by americká centrální banka měla téměř s jistotou posunout základní sazbu do pásma 1,25-1,5 %.

13:58

Koruna po inflačním reportu slábne

Ranní report ukázal, že spotřebitelské ceny v tuzemsku rostly v listopadu 2,6% tempem, čímž mírně zaostaly za odhady. To snižuje pravděpodobnost dalšího navýšení základní 2T repo sazby na prosincovém zasedání ČNB, na což reaguje koruna poklesem. Podle mnohých ekonomů dojde k posunu základní sazby na 0,75 % až v únoru, kdy budou mít bankéři k dispozici novou inflační prognózu. Aktuálně koruna vůči euru ztrácí 0,2 % a dostává se zpět nad hladinu 25,6 EUR/CZK.

10:36

Eurodolar po sedmi dnech roste

Nejobchodovanější měnový pár aktuálně připisuje 0,3 % na 1,179 EUR/USD a vymaňuje se tak z klesajícího trendu posledních dní. Podporu pro dolar v posledních dnech přinášely nové zprávy o pravděpodobném prosazení daňové reformy ještě do konce letošního roku. V příštích dnech budou jednoznačně nejdůležitějším hybatelem kurzu zasedání centrálních bank eurozóny a Spojených států.

Komentář

Ranní komentář k 11.12.2017

Akciové trhy ve Spojených státech zamířily v závěru minulého týdne výše za podpory silných makrodat a optimismu ohledně pravděpodobného schválení daňové reformy. Senát by měl svou verzi legislativy schválit již dnes či zítra, následně se k návrhu vyjádří Donald Trump. Široký index S&...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.