Zpravodajství

16:40

Spojené státy v zeleném, dolar sílí

Index S&P 500 připisuje 0,4 % na 2 646 bodů, jedním z důvodů je přenesení pozitivního sentimentu z Evropy do zámoří. Trhy rovněž podpořil silný report payrolls, ekonomika USA vygenerovala v listopadu 228 tisíc nových pozic, oproti tomu trh očekával vznik pouze 195 tisíc nových míst. Eurodolar aktuálně klesá o 0,3 % na 1,176 EUR/USD.

Komentář

Zpráva týdne: bitcoinové šílenství nebere konce

Růst Bitcoinu v posledních dnech nadále akceleruje, měna v noci ze čtvrtka na pátek dokonce překonala úroveň 17 000 USD a za poslední měsíc tak posílila na více než dvojnásobek.

Celý komentář
10:52

Bankovní akcie dnes výrazně rostou

Evropské bankovní tituly dnes výrazně sílí díky rozhodnutí Basilejského výboru ohledně způsobu, jakým banky budou posuzovat riziko pro držené půjčky, hypotéky a ostatní aktiva. Regulace je poměrně mírná a nepovede k výraznému navýšení kapitálových požadavků, pro některé velké banky dojde dokonce k jejich poklesu. Investoři si tak dá se říci oddechli, banky budou moci prostředky využít na navýšení distribuce hotovosti směrem k akcionářům. Index Stoxx 600 banks sílí v reakci o 2,9 %.

Komentář

Ranní komentář k 8.12.2017

Zámořské obchodování probíhalo ve čtvrtek v mírně rostoucím duchu za poklesu implikované volatility. Široký index S&P 500 připsal 0,3 % na 2 639 bodů, zatímco VIX poklesl zpět k 10,2 bodům, tedy z historického pohledu na velmi nízké úrovně. Investoři jsou tedy přesvěd...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.