Zpravodajství

16:58

Ropa koriguje předchozí ztráty

Po včerejším silném 3% poklesu, vyvolaném neočekávaným růstem zásob benzínu v USA, se dnes ceny ropy derou výše. Důvodem je kromě technických faktorů riziko stávky zaměstnanců nigerijských těžařů, což by negativně ovlivnilo tamní produkci. Výraznějšímu zpevnění ropy však brání růst produkce amerických těžařů, která aktuálně dosahuje 9,71 mil. barelů denně, což je nejvyšší hodnota od raných 70. let. Aktuálně komodita typu WTI připisuje 0,7 % na 56,4 USD/barel.

15:42

Wall Street přešlapuje na místě

Široký americký index S&P 500 otevírá bez relativní změny na 2 630 bodech. Největší růsty zaznamenávají technologické společnosti poté, co v posledních dnech v návaznosti na očekávanou daňovou reformu korigovaly. I přes to jsou tituly jako Facebook, Apple či Amazon za letošní rok o více než 40 % v zisku.

11:57

Evropa sílí, statistika HDP nad odhady

Po dvou poklesových seancích se evropské akciové trhy barví do zelených čísel. Německý DAX přidává aktuálně 0,5 % na 13 060 bodů, zatímco eurodolar ztrácí kosmetických 0,1 % na 1,178 EUR/USD. V rámci třetího čtvrtletí rostla eurozóna podle finálních čísel 2,6% tempem, což překonalo odhad analytického konsensu nastavený na 2,5% nárůst.

Komentář

Ranní komentář k 7.12.2017

Dominantním tématem na trzích zůstává nadále nejistota ohledně daňové reformy, Senát a Sněmovna reprezentantů nyní usilují o shodu v rámci navrhované legislativy. Index S&P 500 uzavřel bez výraznějšího pohybu na 2 629 bodech. Po předchozích ztrátách se zotavuje technologický sektor, kter...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.