Zpravodajství

15:55

Trh práce Spojených států nepřekvapil

V listopadu ekonomika USA vygenerovala podle odpoledne zveřejněných statistik 190 tisíc nových pracovních míst, což plně koresponduje s analytickými odhady. I to je důvodem, proč je dnešní obchodování spíše poklidné bez jasného směru. Konkrétně index S&P 500 odepisuje 0,1 % na 2 627 bodů. Nejméně se daří v posledních dnech výrazně rostoucím finančním titulům, naopak technologie jako celek spíše stagnují.

11:14

Negativní sentiment se přenáší z USA i na starý kontinent

Německý DAX odepisuje v úvodu dnešní seance 1,1 % na 12 910 bodů, zatímco eurodolar sílí o 0,2 % na 1,183 EUR/USD. Důvodem je vybírání zisků investorů před koncem roku, nejvíce je zasažen v letošním roce silně rostoucí technologický sektor. V odpoledních hodinách bude zveřejněna změna počtu pracovních míst v USA dle ADP, čísla z amerického trhu práce mají tradičně sílu pohnout tržními kurzy.

Komentář

Ranní komentář k 6.12.2017

Dominantním tématem akciových trhů je nadále daňová reforma, která by mohla být schválena ještě do konce roku. Nyní Senát a Sněmovna reprezentantů pracují na společné verzi legislativy, po jejím schválení bude k přijetí zákona nutný ještě podpis prezidenta Trumpa. Index S&P 500 neudržel prvot...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.