Zpravodajství

17:03

Ropa klesá kvůli obavám ohledně navýšení produkce zámořských těžařů

Ceny černého zlata dnes klesají kvůli obavám, že prodloužení omezení produkce kartelu OPEC využijí zámořští těžaři k navýšení své aktivity a otevírání nových ložisek. Z dohody OPEC tak budou podle všeho profitovat zejména ostatní těžaři, pokud cena zůstane na současných úrovních, tak by břidliční těžaři mohli v dohledné době navýšit svou produkci až o 1 mil. barelů denně. Aktuálně odepisuje ropa Brent 1,4 % na 62,8 USD/barel.

15:42

Dolar sílí díky schválení daňové reformy Senátem

Trhy dnes pozitivně reagují na schválení daňové reformy Senátem Spojených států, zpráva je i vzpruhou pro dolar, který vůči euru sílí o 0,5 % na 1,184 EUR/USD. Pokud korporátní sazba skutečně poklesne na 20 % z nynějších 35 %, JPMorgan predikuje, že odhady pro zisky zámořských firem vzrostou pro rok 2018 o 8 %. Pozitivně reaguje německý index DAX dnešním růstem o 1,9 % na 13100 bodů, S&P 500 otevírá o 0,7 % výše na 2 661 bodech.

11:55

Evropské akcie silně v zeleném

Obchodování na burzách starého kontinentu probíhá v růstovém duchu poté, co Senát Spojených států schválil důležitou daňovou reformu Donalda Trumpa. Ta by měla mít příznivý dopad na hospodaření většiny obchodovaných společností. Německý DAX aktuálně připisuje výrazných 1,2 % na 13 020 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 4.12.2017

Pátek přinesl po delší době větší rozruch a volatilitu na akciových trzích v USA. Poklesy iniciovaly informace o pokračujícím vyšetřování spolupracovníků prezidenta Trumpa kvůli údajnému napojení na Rusko. Bývalý bezpečnostní poradce Michael Flynn se přiznal, že lhal federálním vyšetřovatelů...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.