Zpravodajství

16:57

Spotřebitelská důvěra v USA pozitivně překvapila

Index S&P 500 opět rozšiřuje svá historická maxima, konkrétně dnes přidává 0,3 % na 2 610 bodů. Nejvíce se daří sektoru telekomunikací a utilitám, naopak ztráty připisují tituly navázané na reality. Podporu pro dolar přinesl nad očekávání silný report indexu spotřebitelské důvěry, na který reaguje eurodolar posílením na hladinu 1,188 EUR/USD.

11:23

Evropské trhy sílí, investoři se soustředí na slyšení budoucího prezidenta Fedu

Německý DAX v rámci dopoledního obchodování připisuje 0,4 % na 13 050 bodů, zatímco tuzemský PX koriguje o 0,2 % na 1 048 bodů. Investoři svoji pozornost směřují na odpolední slyšení pravděpodobného příštího prezidenta Fedu J. Powella před Senátem. Ten v již zveřejněném prohlášení vyjádřil podporu současného nastavení fungování Fedu. Powell očekává, že úrokové sazby se „poněkud zvýší“, k dalšímu hiku dojde pravděpodobně již v rámci prosincového zasedání.

Komentář

Ranní komentář k 28.11.2017

Pondělní obchodování ve Spojených státech probíhalo v poklidném duchu a index S&P 500 tak uzavřel na červené nule, konkrétně na 2 601 bodech. Příčinou byla absence výraznějších kurzotvorných událostí. Prezident Trump dnes vystoupí v Senátu, jeho slova se budou pravděpodobně týk...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.