Zpravodajství

16:53

Apreciační apetit korunu neopouští ani dnes

Česká koruna nadále sílí podpořena slovy guvernéra Rusnoka o tom, že za standardní výši základní sazby při 2% inflaci považuje hodnotu 3 %. Někteří analytici odhadují, že by k dalšímu navýšení 2T repo sazby mohlo dojít už v rámci prosincového zasedání, ČNB by se tak snažila brzdit již evidentně přehřívající se tuzemskou ekonomiku. Aktuálně se eurokoruna nachází na 25,43 EUR/CZK, nejvýše za poslední více než 4 roky.

14:35

Burzy v USA dnes zůstanou uzavřeny

Kvůli oslavám svátku Dne díkuvzdání se ve Spojených státech dnes obchodovat nebude. Zároveň zítra bude obchodování zkráceno o 3 hodiny a skončí v 19:00 SEČ. Evropská seance je tímto do jisté míry poznamenána a je spíše klidnější. Německý DAX odepisuje 0,3 % na 12 980 bodů, zatímco EURO STOXX 50 připisuje 0,1 % na 3 567 bodů

10:48

Eurodolar vzrostl na dostřel měsíčních maxim

Včerejší zápis z posledního zasedání Fedu přinesl náznak určité neshody guvernérů ohledně dalšího urychleného navyšování základní sazby, což přineslo vzpruhu pro eurodolar. Stále je však pravděpodobnost navýšení základní sazby do pásma 1,25-1,5 % nastavena pro prosincové zasedání na velmi vysokých 97 %. Ke zpevnění eura pomohlo i vyjádření německé Sociální demokracie, která je otevřená vyjednávání s kancléřkou Merkelovou. Aktuálně měnový pár přidává 0,4 % na 1,185 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 23.11.2017

Včerejší předsváteční obchodování v USA probíhalo v zajetých kolejích, tedy za velmi mírné volatility poblíž historických maxim. Index S&P 500 odepsal kosmetických 0,1 % na 2 579 bodů, zatímco index VIX se udržel pod 10 body, což značí očekávání investorů ohledně nízké vol...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.