Zpravodajství

16:36

Report zásob brzdí dnešní nárůsty ropy

Zásoby ropy v USA dle DoE poklesly v minulém týdnu o 1,86 mil. barelů oproti očekávanému snížení o 1,4 mil. barelů. Nečekaně stagnovaly zásoby benzínu, trh přitom čekal jejich nárůst. Naopak skladové stavy destilátů jsou podstatně vyšší, než se očekávalo. Americká lehká ropa WTI brzdí dnešní růst a skokově klesá o 0,3 % na 57,6 USD/barel.

15:42

Koruna prolomila hladinu 25,5 EUR/CZK, je nejsilnější za 4 roky

Kvůli zvyšující se pravděpodobnosti na další navýšení základní sazby ČNB v rámci prosincového zasedání pokračuje česká koruna v posilování. Rostoucí úrokový diferenciál oproti euru navíc podněcuje zahraniční investory k investicích v tuzemské měně, výnos do splatnosti 10letého státního dluhopisu přesáhl již 1,9 %, ještě v lednu přitom atakoval pouhých 0,3 %. To zvyšuje atraktivitu investic do tuzemských dluhopisů, pro srovnání německý 10letý papír nese do splatnosti pouhých 0,35 %. Podle slov guvernéra Rusnoka je šance na zvýšení základní sazby v prosinci nastavena na cirka 50 %. Aktuálně se koruna vůči euru kótuje za 25,47 EUR/CZK.

11:30

Včerejší slova Yellenové mírně podpořila eurodolar

Prezidentka americké centrální banky Fed J. Yellenová se nechala včera slyšet, že příliš rychlé tempo navyšování sazeb je rizikem pro dosažení 2% cíle pro tempo růstu cenové hladiny. Stále je však pravděpodobnost utažení základní sazby do pásma 1,25-1,5 % nastavena dle měnového trhu na 93 %. Eurodolar se obchoduje na úrovni 1,175 EUR/USD.

Komentář

Ranní komentář k 22.11.2017

Akciové trhy ve Spojených státech jsou opět na svých maximech, ke kterým dopomohla i zveřejněná analýza od Goldman Sachs, kteří navýšili svůj výhled růstu firemních zisků v příštím roce. Index S&P 500 tak připsal 0,7 % a uzavřel na 2 599 bodech. Investoři jsou optimističtí z&nb...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.