Zpravodajství

16:56

Index S&P 500 míří výše

Široký zámořský index S&P 500 připisuje v rámci dopolední seance 0,7 % na 2 599 bodů, nejlépe se vyvíjí tituly z oboru stavebnictví a zdravotní péče. Optimismus se přenesl z evropských burz, které rostou díky signálům z ECB ohledně pokračující uvolněné politiky po delší období.

14:53

Akcie starého kontinentu rozšiřují zisky, DAX + 1 %

Na obchodování v rámci Evropy mělo pozitivní vliv prohlášení ze strany ECB, která bude provádět v příštím roce jen umírněné úpravy výhledu své monetární politiky, ta by tak měla zůstat velmi uvolněná po ještě poměrně dlouhou dobu. Zároveň investoři nedbají na zvýšenou politickou nestabilitu v Německu, která by neměla ohrozit ekonomický vývoj. Merkelová prohlásila, že pokud se jí nepodaří sestavit většinovou vládu, preferovala by nové volby. DAX aktuálně sílí o 1 % na 13 185 bodů.

10:55

Evropa navazuje na poklidné obchodování v USA

Dnešní dopoledne probíhá na evropských trzích v poklidném duchu, konkrétně německý DAX připisuje 0,1 % na 13 075 bodů. V růstech pokračuje Volkswagen poté, co včera jeho management navýšil výhled hospodaření pro příští roky, aktuálně preferenční akcie německé automobilky sílí o 3 % na 170,4 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 21.11.2017

Začátek obchodního týdne se ve Spojených státech nesl v poměrně poklidném duchu, důvodem malé likvidity na trzích je blížící se čtvrteční svátek Dne díkuvzdání. Jedná se o hlavní svátek roku v USA, burza bude uzavřena a v pátek bude následovat jen zkrácené obchodování. V průbě...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.